מד"א מסייע לארגוני הרפואה בקונגו להקים מתחם "היבדק וסע"

במדינת קונגו שבמרכז אפריקה התרשמו ממתחמי "היבדק וסע" של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, אשר פעלו מאז התחיל משבר הקורונה ברחבי ישראל.

דן גרטלר, קונסול הכבוד של קונגו בישראל פנה למגן דוד אדום, בבקשה לייעץ ולסייע בהקמת מתחמים דומים בקונגו כחלק מהמאבק של המדינה בנגיף הקורונה.

במגן דוד אדום נרתמו לסייע, ובנו תוכנה ייעודית לניהול מתחם "היבדק וסע" בקונגו. בנוסף, אנשי מד"א הכינו מערך הדרכה המשלב סרטונים ונהלים כתובים, אשר הועבר לאנשי הרפואה שיפעילו את המתחם במדינה.

"בתקופה הארוכה בה הפעלנו את מתחמי 'היבדק וסע' הרבים, הוכיחה את עצמה הטכנולוגיה בה השתמשנו, ולצידה שיטות העבודה היעילות והבטוחות, אשר אפשרו שמירה על בטיחות הנבדקים והצוותים", אמר מנהל אגף תקשוב במד"א, עידו רוזנבלט, "מרגע שפנו אלינו, היינו נכונים לסייע בשעה קשה זו להקים את מתחם 'היבדק וסע' בקונגו, ולחלוק מהידע שצברנו".

במתחם "היבדק וסע" שנפתח בסוף חודש מאי ביקרו שר הבריאות של קונגו ד"ר אתני לונגונדו ומנכ"ל המשרד מר סילביאן יומה רמזאני שהודו למגן דוד אדום על שיתוף הפעולה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר, "היכולות הרפואיות והטכנולוגיות של מגן דוד אדום, ולצידן שיטות הפעולה שאנו מפתחים, הן מהמתקדמות בעולם. על רקע נגיף הקורונה, צברנו ניסיון רב בביצוע אלפי דגימות ביום, באופן יעיל ובטוח ביותר, וכעת אנו שמחים לחלוק ידע עם גורמי רפואה נוספים בעולם, למען הצלת חיי אדם".

מתחם היבדק וסע בקונגו שהוקם בסיוע מדא
מתחם היבדק וסע בקונגו שהוקם בסיוע מדא צילום: מד"א