חודש להחלת הריבונות
פגישה טעונה בין נתניהו לראשי המועצות ביהודה ושומרון

ראש הממשלה סירב להתחייב כי לא יכריז על הכרה במדינה פלסטינית, "עומדת בפנינו הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים (שלישי) עם ראשי המועצות מיהודה ושומרון, ונציגי מועצת יש"ע.

בפגישה נכחו יו"ר הכנסת יריב לוין, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן ויו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי, ראש מועצת בית אל שי אלון ומנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני.

לערוץ 7 נודע כי הפגישה התקיימה באווירה טובה אולם נרשם דיון סוער וטעון בין הצדדים. ראשי הרשויות דרשו מנתניהו לשנות את מפת הריבונות, להימנע מיצירת ''מובלעות'' ולא להסכים להקמת מדינה פלסטינית.

ראש הממשלה סירב להתחייב כי לא יצהיר על תמיכה במדינה פלסטינית ודרש מראשי המועצות לתמוך "במהלך ההיסטורי" של החלת הריבונות.

נתניהו אמר בפגישה כי ״עומדת בפנינו הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון״, וחזר על מחוייבותו לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית טראמפ.

ראש הממשלה סיפר לראשי המועצות כי הדיונים עם האמריקנים עדיין נמשכים, וסיכם על המשך הידברות עם ראשי ההתיישבות. כאמור, נתניהו ויו"ר הכנסת לוין קראו לראשי המועצות ביהודה ושומרון לתמוך "במהלך ההיסטורי" של החלת הריבונות.