הרב שטרן ניחם את משפחת איאד אחלאק

רבה של ירושלים הרב אריה שטרן הגיע לנחם במזרח העיר ירושלים את משפחתו של הצעיר בעל הצרכים המיוחדים, איאד אחלאק, שנורה למוות בשבת.

ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

הרב שטרן ניחם את משפחת איאד אחלאק-ערוץ 7
הרב שטרן בסוכת האבלים
צילום: דוברות

רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, הביע היום (שלישי) לניחום אבלים בבית הוריו של של הצעיר בעל הצרכים המיוחדים ממזרח ירושלים, איאד אחלאק, שנורה למוות בשבת.

הרב הגיע לאוהל האבלים בשכונת ואדי ג'וז כשהוא מלווה במשנה לראש העיר ירושלים חברת המועצה פלר חסן נחום, וביועצו לענייני ערבים של אריאל שרון ז"ל אורי בורובסקי.

בכניסה נפגשו הרב והשייח איברהים אבו אל אווהא משכונת ראס אל עמוד ומוכתר הכפר סילוואן דאוד סיאם.

הרב סיפר כי הוא מגיע במסר של שלום ופיוס, הביע את כאבו על אבדן החיים של איאד אחלאק שהיה ילד מיוחד, וציין כי הוא מתפלל שלא נצטרך נשק באזור ושלא תהיה שפיכות דמים.

"אני מבקש לגבות את מגב ירושלים על עבודת הקדושה למען ביטחונם של תושבי ירושלים, ויחד עם זאת להביע צער ותנחומים על מותו של איאד. סולידריות במקרה היא כזה מתבקשת מכל אחד מאיתנו, יחד עם גינוי ברור למעשה טרור", אמר הרב שטרן לאחר הביקור.

אביו של איאד התרגש מאוד, הודה לרב וחברי המשלחת על בואם ואמר, "כולנו רוצים לחיות יחד בשלום".

המשנה לראש עיריית ירושלים, פלר חסן נחום, ציינה "באתי לנחם את המשפחה והקשבתי יחד עם הרב הראשי לסיפורו של הילד המיוחד והרגיש. הכאב של אמא שמאבדת את בנה הוא בלי צבע או דת. עלינו לעשות הכל כדי למנוע מקרים טרגיים כאלה בעתיד".