המהומות שפרצו לאחר שהעצור ג'ורג' פלויד נחנק למוות על ידי שוטר, לא פסחו על הקהילה היהודית בלוס אנג'לס שמדווחת על אירועי ביזה רבים בחנויות של חבריה.

ג'ונתן פרידמן, בעל בית מרקחת בלוס אנג'לס, מספר הערב (שלישי) לערוץ 7 כיצד נהרס, הושחת ונבזז בית העסק שלו, מבלי שהמשטרה שהיתה באזור תתערב.

"במוצאי שבת הגענו לחנות שלי וסיירנו גם בחנויות של חברים יהודים. צפינו בפורעים עוברים מחנות לחנות ובוזזים אותן. פרצו לכל החנויות, גנבו והשחיתו את הכניסה תוך ניפוץ החלונות והמשטרה פשוט לא היתה שם", אומר פרידמן.

לדבריו, "בשלב מסוים המשטרה ראתה אותנו עוצרים פורע שהתכוון לבזוז חנות ומוציאים אותו ממנה. השוטרים סירבו להתערב ואמרו שהם לא יכולים לעשות דבר. זה היה רגע מזעזע. אמרו לנו: 'סליחה, אנחנו לא יכולים לעזור. אנחנו מתמקדים באובדן חיים לפני שנתמקד בסחורה'".

"עניתי להם שבבעלותי בית מרקחת והתרופות שנגנבות עלולות להפוך לבעיה של המשטרה והם ענו: 'אנחנו מתמקדים בהצלחת חיים. החנות שלך היא הבעיה שלך ולא של המשטרה'", הוא מוסיף.

פרידמן מספר כי גם בית הכנסת של הקהילה הושחת, אך ביום ראשון נעשו עבודות לשיקומו.

"אני לא מצליח להבין מה הקשר של השחתת בתי כנסת ובתי עסק לגל המחאה הזה. חלק גדול מהעסקים סובלים גם כך מאובדן הכנסות עקב משבר הקורונה ועכשיו בנוסף להפסדים הללו גם ניפצו להם את החלונות והדלתות. זה כל כך מיותר", אומר פרידמן.

פרידמן מביע תקווה שהמצב ישתנה. "בשני הלילות האחרונים היה עוצר קפדני והרחובות היו שקטים. בבוקר מנסים להחזיר את המצב לשגרה, לחזור ולעבודה ולשקם את מה שנהרס".