הבוחרים המאוכזבים תובעים את בני גנץ

ורד אמיר, שהייתה פעילה ב'כחול לבן', היא אחת התובעות: "בני גנץ הפר את ההסכם הבסיסי בינו לבין מי שעבד איתו והבוחרים"

103FM , י"א בסיון תש"פ

450 פעילים לשעבר של מפלגת 'כחול לבן' הגישו היום (רביעי) תביעה אזרחית נגד שר הביטחון בני גנץ, וזאת אחרי שהפר את הבטחתו שלא יישב בממשלה תחת בנימין נתניהו.

ורד אמיר, אחת מפעילות המפלגה לשעבר, הסבירה מה עומד מאחורי המפלגה: "המעשה של גנץ הוא מעשה קיצוני, שפוגע בבסיס הדמוקרטיה הישראלית".

אמש הכחיש ראש הממשלה החליפי בני גנץ כי ביקש לרכוש שני רכבי יוקרה מסוג Audi A8 עבור שיירת הרכבים שמלווה אותו ממקום למקום.

''אני מכבד את שירותי הביטחון בישראל והנחיותיהם. בשיחות שקיימתי עם הגורמים הרלבנטים ביקשתי לצמצם את עלויות האבטחה שלי", סיפר גנץ.

''ככל שזה היה תלוי בי, הייתי עולה כל יום למשרד עם רכב אחד והייתי מונע משכניי את עוגמת הנפש של סגירת חלקים מהרחוב. כל טענה כאילו ביקשתי לרכוש רכבים עבורי היא שקר בוטה''.

יו"ר כחול לבן הדגיש: ''לא רכבי יוקרה, ולא שום גינוני כבוד מעניינים אותי. מה שמעניין אותי זה רק לעשות טוב למדינת ישראל וכך יהיה''.

כאמור, באתר "גלובס" דווח אתמול כי שר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ דורש כלי רכב זהים לאלה שמקבל ראש הממשלה נתניהו. מדובר בשני כלי רכב מסוג אאודי A8, שעוברים התאמות מיוחדות כד לעמוד בדרישות לשמש את שיירת ראש הממשלה.

עלות כל רכב מסוג זה נאמדת ב-800 אלף שקל, ועם התוספות הנדרשות לאבטחה העלות מזנקת לעד פי ארבעה. גנץ הכחיש את הדיווח שביקש את רכבי היוקרה והדגיש כי ביקש לצמצם עד כמה שניתן את עלויות האבטחה סביבו.