"הפסיקו להשמיע את הזמרת המכפישה"

אלפים דרשו מגלי צה''ל להפסיק להשמיע את שירי דואה ליפה לאחר ששיתפה פוסט שבו נטען כי חיילי צה''ל ''נהנים'' לירות לעבר ילדים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"א בסיון תש"פ

"הפסיקו להשמיע את הזמרת המכפישה"-ערוץ 7
דואה ליפה (Dua Lipa)
צילום: רויטרס

אלפי מכתבים נשלחו היום (רביעי) לשר הביטחון בני גנץ ולשר התרבות חילי טרופר בדרישה להפסיק את השמעת שיריה של הזמרת דואה ליפה (Dua Lipa) בתחנת הרדיו הצבאית - גלי צה"ל.

ליפה, בת זוגתו של הדוגמן הפלסטיני-אמריקאי אנואר חדיד, שיתפה בחשבון האינסטגרם שלה פוסט שקרי נגד חיילי צה"ל.

באלפי המכתבים, שנשלחו ביוזמת תנועת "אם תרצו", נכתב כי זמרת הפופ המצליחה חשפה את פרצופה האנטי ציוני כאשר בחרה לשתף את הפוסט השקרי עם 46 מיליון עוקביה.

"בפוסט ששותף על ידה, נכתב כי חיילי צה"ל הם 'החבר'ה הרעים' ומאשימים אותם כי הם 'נהנים להכות ולירות בילדים", אמרו בתנועת אם תרצו. "בפוסט נטען עוד כי הישראלים הם 'יהודים מזוייפים' – אמירה אנטישמית מרושעת שנעשה בה שימוש בחוגים אנטישמיים קיצוניים ברחבי העולם בין נאו-נאצים לתומכי משטר האייתוללות וחיזבאללה".

לכן, דרשו הפונים, "לאור ההסתה נגד חיילי צה"ל, האנטישמיות, עלילות הדם, תיאוריות הקשר, והשקרים המובהקים בפוסט ששיתפה הזמרת, אין זה ראוי שתחנת רדיו ששייכת לצבא ההגנה לישראל תמשיך לשדר את שיריה. בוודאי לא על גבם של אותם חיילים שהיא מסיתה נגדם, ובוודאי לא על חשבון כספם של אזרחי מדינת ישראל".

דב טרכטמן, מנהל הדיגיטל של תנועת אם תרצו, אמר כי "לא יעלה על הדעת שתחנת רדיו צבאית תמשיך לקדם את מי שיוצאת נגד חיילי צה"ל. הגיע הזמן ששר הביטחון ושר התרבות ישימו סוף לתיאטרון האבסורד הזה שבו אנטישמים כמו אותה זמרת ממשיכים להיות משודרים מעל גלי הרדיו הצבאי".