אימון
אימוןצילום: דובר צה"ל

חיילים המשרתים בבסיס צאלים העידו כי הבדואים המתגוררים באזור גונבים ציוד צה"לי כבר שנים והחיילים עומדים מולם חסרי אונים.

כפי שפורסם אתמול, בדואים שדדו ציוד צבאי ממחנה צה''ל בצאלים. קצינים שהבחינו בשודדים פתחו במרדף אחריהם ובתוך זמן קצר הגיעו למקום בדואים נוספים אשר הקיפו את הקצינים ואיימו עליהם.

לאור ההתקהלות המסוכנת שנוצרה סביבם ירה אחד הקצינים כדור באוויר. שוטרים הגיעו למקום והוגשה תלונה כלפי המעורבים באירוע.

אלוף משנה אוהד מאור, מפקד בסיס האימונים בצאלים, ערך תחקיר בעקבות גניבת הציוד הצבאי על ידי הבדואים והורה למפקדים שלא לקיים מרדפים אחרי הגנבים.

"זו תופעה שאנחנו יודעים עליה כבר שנים" אמר ידידיה נסימי, רס"פ בגדוד מילואים 9208, לאתר חדשות 12. "כשאני בא לאימון בצאלים אני יודע שיש לי בדואים וזה האיום המרכזי עליי באימון. כשאני עומד מול פלוגה שלי בצאלים ומקים מתחמי אימונים בשטח, אני אומר שהאיום המרכזי זה גניבה ושיבוש האימון".

"הם כל הזמן סורקים את השטח ומחפשים אבדות, באירוע היתקלות אין לי מה לעשות. הפקודה היא לא לעשות שום דבר. זה נורא, התחושה שאתה חייל עם נשק ולא יכול לעשות כלום, זה פוגע בחוסן שלך. הפקודה חייבת להשתנות", הוסיף.

"אני נוסע עם האמרים בשטח, הם נוסעים על טרקטורונים מול ההאמר, עושים פרסה, מעכבים את התנועה בשטח מוציאים אצבע ובורחים", אמר נסימי. "מבחינת גניבות, כל פעם הם נצמדו לשמירה של רכבים צבאיים וגנבו תיקים של חיילים עם תחמושת וציוד אישי. לא אשכח תרגיל חטיבתי שבו לפני הכוח, מול אלופים, מול כולם, נסעה שיירה של טרקטורונים שלהם. אנחנו חסרי אונים".