ח"כ אבי דיכטר: ישראל מעבירה מסר של חולשה לפלסטינים

ח"כ אבי דיכטר זועם בראיון לערוץ 7 על ההימנעות מקיזוז כספי משכורות המחבלים. "צריך לשאול בנושא את ראש הממשלה ושרי הקבינט".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בסיון תש"פ

ח"כ אבי דיכטר תקף היום (רביעי) את הממשלה על העיכוב בקיזוז משכורות המחבלים מהכספים שמעבירה מדינת ישראל לראשות הפלסטינית.

בשיחה עם ערוץ 7 הסביר ח"כ דיכטר על המסר הרע שמדינת ישראל מעבירה בכך לרשות הפלסטינית. "בסופו של דבר החוק קובע שבתחילת שנה חדשה משרד הביטחון מעביר את הדו"ח של כספי הטרור שהרשות שילמה למחבלים ולמשפחות מחבלים בשנה הקודמת, ואז הקבינט מאשר את הדו"ח ומקזז את הסכום מידי חודש".

הסכום אותו שילמה הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים בדו"ח של שנה שעברה היה למעלה מחצי מליארד ש"ח. "השנה הזו זה אמור להיות קרוב לשבע מאות מיליון שקלים", הוסיף. "הדו"ח, למיטב ידיעתי כבר הוגש בתחילת שנה. הקבינט היה אמור לאשר את זה והסכומים היו אמורים להיות מקוזזים מידי חודש בחודשו".

"הקיזוז לא החל. זה אומר שאנחנו כבר באמצע השנה וסדר גודל של 300 מיליון היו אמורים להיות מקוזזים. אני חושב שזה מסר רע מאוד שאנחנו מעבירים לרשות הפלסטינית, שרואים שיש חוק מצד אחד ושום דבר לא קורה מצד שני".

"למרות שאני משוכנע שלא תהיה ברירה והממשלה תהיה חייבת לעמוד בחוק הזה. שישה חודשים זה שיעור רע מאוד לפלסטינים. הקבינט כונס, אך לא דן בסוגיה הזאת ובנושא הזה צריך לשאול את ראש הממשלה וחברי הקבינט", אומר דיכטר.

מלשכת רוה"מ נמסר בתגובה: "הממשלה תפעל בהתאם לחוק. העיכוב לא נבע משינוי בגישה".