נתניהו ודגן
נתניהו ודגן צילום: פלאש 90 וגור דותן

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מותח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר כי הציבור הלאומי הצביע לליכוד כדי להחיל את הריבונות ביהודה ושומרון ולא כדי להקים מדינה פלסטינית שתסכן את ההתיישבות.

דגן שנפגש אתמול עם נתניהו, אמר כי ''ראש הממשלה לא עושה טובה בכך שהוא מחיל את הריבונות. על הטיקט הזה הוא ניצח שלוש מערכות בחירות''.

"שלוש מערכות הבחירות האחרונות התנהגו כמו שלושה משאלי עם בנושא הריבונות והיה רוב גדול לאמירה ברורה: ריבונות באופן מיידי על יו"ש. צריך לזכור שחוץ מהליכוד, גם ימינה והמפלגות החרדיות תומכות במהלך. גם אביגדור ליברמן תומך במהלך. יש רוב גדול למהלך כולל יועז הנדל וצביקה האוזר וגם חלקים בכחול לבן והסיעה של בוגי יעלון''.

לדברי דגן, בכנסת ובממשלה יש רוב ריבונות ורוב נגד ''הקמת מדינת טרור בלב הארץ, מה שמכונה מדינה פלסטינית''.

הוא הזהיר מהסעיף בתוכנית המאה שמקים מובלעות של יישובים ישראלים, ''הפיכת ישובים למבודדים זו מילה מכובסת להפקרה של עשרות אלפי אזרחי מדינת ישראל, בישובים כמו אלון מורה, איתמר, הר ברכה, מבוא דותן, תקוע, נוקדים, הר חברון וחברון - זה דבר שהוא הפקרות ביטחונית, וגם למהלך הזה יש רוב בעם שהוא נגדו.

''יש פה ניסיון לבצע מחטף שעל גבי האמירה של הריבונות, העטופה בהמון מלל לאומי ופטריוטי, להכניס מהדלת האחורית את הרעיון של מדינת טרור בלב הארץ והפקרת הישובים הכוללים עשרות אלפי מתיישבים ולעטוף את זה בצלופן של הריבונות, זה דבר שלא יעשה וגם המחנה הלאומי לא יתן לזה לקרות, המחנה הלאומי עלול להתפרק על דבר כזה'', הוסיף יוסי דגן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו