סניף סופר פארם
סניף סופר פארם צילום: Moshe Shai/FLASH90

כ-1,000 רוקחים ורוקחות המועסקים בכ-260 סניפי סופר פארם ברחבי הארץ התאגדו בהסתדרות.

למעלה משליש מהעובדים כבר חתמו על טפסי ההצטרפות ובכך הפכה ההסתדרות לארגון עובדים יציג בקרב רוקחי רשת הפארם.

התאגדותם של רוקחי רשת סופר פארם החלה בחודשים האחרונים על רקע רצונם להסדיר בהסכם קיבוצי ראשון את תנאי העסקתם ולנוכח דאגתם הכנה לעתיד מקצוע הרוקחות. עם פרוץ משבר הקורונה, התחזק הצורך של הרוקחים לייצוג כולל ושמירה על זכויותיהם ומעמדם.

מפאת גודלה, רשת סופר פארם שבכל סניף שלה מצוי בית מרקחת, הינה גורם משפיע בכל הנוגע למקצוע הרוקחות בישראל, לתנאי העסקת הרוקחים, להכשרתם ולמעמדם התעסוקתי.

עם השלמת מהלך התאגדותם מצטרפים רוקחי הסופר פארם לכ-800 אלף עובדות ועובדים במשק המיוצגים על ידי ההסתדרות.

במכתב ששלח יו"ר איגוד הרוקחים בהסתדרות שימי הללי, למנכ"ל סופר פארם ניצן לביא, נקראת הנהלת החברה להיכנס להליך הידברות עם נציגות העובדים לצורך הגעה להסכמות אשר יוסדרו בהסכם קיבוצי ראשון בין הצדדים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד מסר: "אני מברך את מאות הרוקחים והרוקחות של הסופר פארם על הצטרפותם להסתדרות, הבית של העובדים בישראל. אני מודה לצוות האגף להתאגדות עובדים בראשות המנכ"ל עמיחי סטינגר על הנחישות בקידום המהלך".

מוועד הפעולה נמסר: "במיוחד בתקופה של משבר הקורונה, הבנו שהגיע הזמן לחשוב על העתיד ולדאוג לו ביחד, כל הרוקחים והרוקחות של רשת סופר פארם. הרשת היא הבית השני שלנו, וביחד אנחנו יכולים להפוך אותה למקום טוב ובטוח יותר עבור כולנו, למען עתיד מקצוע הרוקחות, לטובת העובדים והחברה".