מחדל: אוהדי מכבי ת"א פרצו לאצטדיון

אחרי שאמש התקהלו אלפי אוהדי הפועל ת"א בניגוד להנחיות וללא תגובה מצידה של המשטרה, אוהדי מכבי ת"א הגדילו ופרצו לאצטדיון

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בסיון תש"פ

מחדל: אוהדי מכבי ת"א פרצו לאצטדיון-ערוץ 7
אוהדי מכבי (ארכיון)
צילום: פלאש 90

הצחקתם אותם. כ-50 אוהדי מכבי ת"א פרצו לפני זמן קצר אל שטח אצטדיונם הביתי, אצטדיון בלומפילד שבתל אביב-יפו, זאת חרף האיסור הגורף על כניסתם וכזמן קצר לפני משחק קבוצתם במקום מול מכבי חיפה במסגרת המחזור השני של הפלייאוף העליון.

מדובר באירוע חמור עליו יצטרכו לתת את הדין ראשי האצטדיון, חברת האבטחה ומשטרת ישראל שנמצאת מחוץ לאצטדיון בכוחות גדולים ומתוגברים ובכל פעם מחדש נתפסת בקלקלותה.

האירוע החמור הערב מצטרף אל שני אירועים חמורים לא פחות שהתרחשו אמש, כאשר מעל ל-1,000 אוהדי הפועל תל אביב התקהלו מחוץ לאותו האצטדיון בניגוד להנחיות ולמגבלות, ללא אף מסיכה על פניהם וללא שמירה על הריחוק החברתי הנדרש, כאשר כל זה מתקיים אל מול פניהם של כוחות השיטור שנכחו במקום.

זאת ועוד, עם שריקת הסיום במשחק הניצחון אמש של הפועל תל אביב על בית"ר ירושלים, גילו כוחות האבטחה במקום, שני אוהדים תל אביבים שהסתננו אל תוך האצטדיון בעזרת מנוף שהופעל מבחוץ מתחת לאפה של משטרת מרחב יפתח ומבלי שזו תעשה דבר בנידון.

כעת, משלא עשתה משטרת ישראל דבר בנידון, החליטו אוהדי מכבי ת"א להגדיל ולעשות ופרצו אל האצטדיון הביתי בניגוד למתווה שגובש על ידי מנהלת הליגות בכדורגל, משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט.

הפעם במשטרת ישראל לא יכולים לטעון שפעלו כראוי, כאשר אלה קיבלו מידע מודיעיני מוקדם על הגעתם של מאות אוהדים צהובים תל אביבים אל האצטדיון ועל כוונתם להתקהל ולהתפרץ אל האצטדיון בניגוד להנחיות, ואף שנערכו בכוחות רבים ומתוגברים לא הצליחו למנוע זאת ויהיו חייבים לתת את הדין על כך.

עד כדי כך חששו במנהלת הליגות ובמשטרת ישראל מהגעתם של האוהדים הצהובים, שאלה ביקשו ממכבי לפרסם הודעה מוקדם יותר היום לאוהדיה כי היא מבקשת שלא להגיע לתחומי האצטדיון הביתי.

"מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מודה לאוהדים על התמיכה העצומה והמרגשת גם בימים מורכבים אלה, בהם לא ניתן ללוות ולעודד את השחקנים מהיציעים", נכתב בהודעה של הצהובים, "המועדון פועל רבות יחד עם מנהלת הליגות על מנת לאפשר את החזרה שלכם ליציעים בבטחה תוך שמירה על בריאותכם ובריאות השחקנים. כל התקהלות של אוהדים מחוץ לאצטדיון בניגוד להוראות משרד הבריאות תקשה על תהליך חזרת האוהדים למגרשים ותסכן את בריאותכם".

בהודעה של המועדון הוסיפו: "אנו קוראים לכל האוהדים להימנע מהגעה לסביבת האצטדיון לפני, במהלך ולאחר המשחק. כמו כן, אנו קוראים לכל האוהדים לשמור על הנחיות משרד הבריאות. כולנו מחכים ליום בו נוכל להיפגש ביציעים וליהנות יחד מהמשחק אותו כולנו אוהבים".

גם במשטרת ישראל הוציאו מוקדם יותר הודעה בה איימו על נקיטת צעדים כנגד מי שיפרו את ההנחיות ויגיעו בכל זאת למקום, כשהפעם בניגוד לאתמול החליטו שכן לאסור על הקרנת המשחק על מסכי ענק.

"משטרת ישראל מבקשת להבהיר בזאת כי לא תתאפשר כל הקרנה בשל הטעמים הבאים: א. שימוש במרחב הציבורי מחייב אישור רשות מקומית לעניין התקהלות בהיעדר אישור רלוונטי לא ניתן להתקהל. ב. ההתקהלות עלולה להפר את הנחיות משרד הבריאות בנוגע להיעדר מימוש הנחיות הריחוק החברתי והתקהלויות. ג. ריכוז קהל עלול להוביל לחשש לשלום הציבור ועלול להפר את הסדר הציבורי".

"משטרת ישראל ופקחי הרשות המקומית יבצעו אכיפה נגד הפרות התקנות לשעת חירום לרבות פיזור התקהלויות ולאחר מכן מיצוי הדין עד תום עם אלו שיבחרו להפר זאת באופן בוטה", נכתב בהודעת המשטרה מוקדם יותר. ובכל זאת, גם זה לא עזר למנוע את הגעתם של מאות אוהדים תל אביבים כשעשרות מהם פרצו את שער 11 אל תוך האצטדיון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il