שר הביטחון עוזר לטרור

כנראה שמבחינת שר הביטחון נרצח פה ונרצח שם ובקת"בים ואבנים וירי זה בסדר. כנראה שאצל גנץ הבטחון של אזרחי ישראל לא בראש מעייניו

יוסי צור , י"ב בסיון תש"פ

שר הביטחון עוזר לטרור-ערוץ 7
יוסי צור
צילום: פלאש 90

שר הבטחון בני גנץ עוד לא הספיק לחמם את כסאו במשרד הבטחון וכבר ביטל את אחד הצעדים היעילים ביותר שלמלחמה בטרור, צו שהוציא נפתלי בנט.

שר הבטחון של מדינת ישראל, רמטכ"ל לשעבר עוזר לטרור ומוריד מהם מגבלות שמאפשרות לטרור לפרוח מחדש, מאפשר למחבלים לחזור לפעולה רגילה, מאפשר לבנקים להמשיך ולממן מחבלים ומשפחותיהם ללא סכנה ומגבלה.

נפתלי בנט בקדנציה הקצרה שלו כשר הבטחון הצליח לשים את ידו על הנקודות הנכונות כדי להפעיל לחץ על הרש"פ וכדי לעצור את זרימת הכסף למחבלים לרוצחים ולבני משפחותיהם.

אחד הצעדים היעילים כך מסתבר היה צו שחושף את הבנקים הפועלים בשטחי הרש"פ לתביעות משפטיות אם ימשיכו לנהל חשבונות בנק של מחבלים כלואים או משפחות המחבלים. הצו הזה גרם לבנקים לדרוש סגירת החשבונות הללו ובכך לחתוך את הצינור דרכו זורם הכסף למחבלים.

פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות וארגון לביא הגישו בג"צ נגד מסמוס חוק הקיזוז של כספי הטרור והענקת 800 מיליון ₪ לרש"פ, המדינה סירבה לבקשת העותרים לקבל את ההסכם לידיה. כמובן שנשאלת השאלה מה יש להם להסתיר.
הטרור הוא שרשרת רשע ארוכה ומרובת חוליות. החוליה העיקרית והחשובה היא לא המבצע, היורה, המתפוצץ, היא גם לא המהנדס והמתכנן או המסיע, החוליה החשובה בשרשרת היא הכסף, המממן, המשלם.

הסיסמא "לך אחרי הכסף" אינה סיסמא ריקה מתוכן. היא מהות הכל. בלי כסף אי אפשר לעשות טרור, אי אפשר לקנות שירותים או מוצרים.

אלא שהכסף במקרה הזה משמש לעוד דבר אולי חשוב יותר, מוטיבציה. הכסף מניע את הצעירים אשר רואים מחבלים מקבלים עשרות אלפי שקלים ללכת ולבצע טרור כדי לקבל כסף ולשפר את מצב משפחותיהם.

אנחנו מכירים סיפורים על מחבלים שישבו בכלא כמה שנים ואז כדי לעלות במדרג השכר ולקבל עוד קצת כסף הלכו ועשו עוד פיגוע כדי שמספר השנים בכלא יעביר אותם למדרגה הבאה של התשלום. כלא נוח חמישה כוכבים וכסף בכמויות גדולות הוא השמן שמניע את גלגלי ומנועי הטרור.

נפתלי בנט מבין את זה וכולם מבינים את זה, אבל רק לבנו היה האומץ לעשות מעשה ולהוציא צו שיעצור את זרימת הכסף, הדלק לפעולות הטרור.

מתברר ככל שהזמן עובר שמדינת ישראל לא באמת רוצה להילחם בטרור. שקט תעשייתי חשוב יותר. יש מי שחושב כנראה שמדינת ישראל יכולה להכיל טרור אם מספר הקרבנות לא עולה על כמות מוגבלת מסוימת. נרצח פה ונרצח שם, לא נורא, נסתדר.

רק לפני שבועות ספורים נרצח עמית בן יגאל, חייל גולני מבלוק שנזרק עליו מהגג. אפשר לחשב עכשיו כמה כסף יקבל המחבל כל שנה ומה יקבל עם שחרורו מהכלא בעוד כך וכך שנים עם עוד עסקת שחרור בזויה.

מענק שחרור, רכב ללא מיסים, משרה במנגנון הרש"פ ללא צורך אמיתי להגיע לעבודה, הכל כסף. בפארהפרזה על השיר מקברט Money makes the terror go around.

איך מצפים לדכא את הרצון לפגע ואת המוטיבציה להרוג בנו אם אנחנו לא מקיימים את חוק הקיזוז, נותנים הלוואה/מענק של 800 מיליון ומורידים את המגבלות מהבנקים הפלסטינים? כנראה שאצל שר הבטחון בני גנץ אין רצון כזה. כנראה שמבחינתו נרצח פה ונרצח שם ובקת"בים ואבנים וירי זה בסדר. אבדן סביר. כנראה שאצל בני גנץ הבטחון של אזרחי ישראל לא בראש מעייניו. 

תחזירו את נפתלי בנט למען שלוותנו, איכות חיינו ובטחון אזרחינו.