ראשי השמאל בבקעה
ראשי השמאל בבקעה צילום: דוברות

ראשי מפלגת מרצ ושורה של ארגוני שמאל קיצוני כדוגמת שלום עכשיו, שוברים שתיקה ועוד, ערכו היום (חמישי) סיור מקיף בבקעת הירדן במסגרת המאבק נגד מה שהם מגדירים "תכנית הסיפוח".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ הזהיר בסיור כי "הסיפוח" הוא מתכון לאסון ולשפיכות דמים, וכי הדם שיישפך יהיה באחריות נתניהו וגנץ, "תכנית הסיפוח תיצור מאות ק״מ של גבולות חדשים, מובלעות, הפקעות, גירוש - אסון בטחוני וכלכלי, וחורבן מדיני. חייבים לעצור את הסיוט הזה".

ח"כ תמר זנדברג, יו"ר סיעת מרצ, ציינה "בכל וויכוחי הסיפוח של הימין הם שכחו דבר אחד - ריבונות בלי אזרחות היא אפרטהייד. מדובר במתכון להבערת האזור ובמתווה הכי לא מוסרי שאפשר לעלות על הדעת. זאת תוכנית שהתחילה בשוליים של הימין הקיצוני ונוער הגבעות וממשיכה להתקרב לתוך הקונצנזוס של הימין ובחסותו ישראל דוהרת לאסון".

יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, טענה בסיור, "למהלך הזה יש רק מטרה אחת – להסיח את הדעת ממשפט ראש הממשלה. זה מהלך פוליטי ציני. לא הסיפוח ולא שפיכות הדמים מעניינת את נתניהו".

יו"ר מרצ לשעבר, יוסי ביילין, הוסיף, "סיפוח כל כך גדול יחייב סיפוח עוד יותר גדול בהמשך. נמצא את עצמינו שולטים בכל הגדה המערבית נאבד את הדבר החשוב ביותר של התנועה הציונית וזה רוב יהודי".

בסיור משתתפים כאמור חברי כנסת, ראשי ארגונים ופעילים מרכזיים, וכן ראשי מרצ לשעבר זהבה גלאון, חיים אורון ויוסי ביילין.