ארגון ליב"ה תוקף את נשות הכותל

"אין גבול לחוצפה", תקפו במרכז ליב"ה, "נשות הכותל משוות את שוטרי ישראל לרעים שבאויבנו". נשות הכותל לליב"ה: מוטב שתערכו בדק בית.

תגיות: נשות הכותל
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"פ

נשות הכותל, ארכיון
נשות הכותל, ארכיון
צילום: דוברות

מרכז ליב"ה תקף את ארגון נשות הכותל לאחר ששיתפו בחשבון הפייסבוק שלהם ציור של שוטרים עוצרים נשים בתקופות שונות בהיסטוריה.

אל הציור המדובר צורף גם פוסט שבו השוו נשות הכותל בין מאבקן הנוכחי לבין מאבק היהודים בגולה לקיים את יהדותם.

"מעצרים: קווים לדמותם", כתבו נשות הכותל בפייסבוק, "מדינת ישראל קמה בשביל מטרה אחת: להיות מדינה בה יהודים ויהודיות יוכלו לקיים את דתם ללא פחד ורדיפות, כפי שהיה להם בגולה. ועדיין, כיום 2020 נשים נאלצות להיאבק על זכותן להתפלל בכותל המערבי עם טלית וספר תורה".

"אין גבול לחוצפה", תקפו במרכז ליב"ה, "נשות הכותל משוות את שוטרי ישראל שבאים לשמור על החוק לרעים שבאויבנו! נשות הכותל מפרות את החוק שאוסר עליהן להכניס ספר תורה לכותל ומכריחות מידי חודש את השוטרים והסדרנים לטפל בהפרות סדר".

הם הוסיפו, "אחרי הפרובוקציות - אין גבול לביזיון - הן מדמות את שוטרינו לאויבים. מרכז ליב"ה מחזק את שוטרי ישראל שיפעלו לשמור ולאכוף את החוק".

יש לציין כי מי שציירה את הציור, מנכ"לית נשות הכותל לשעבר לזלי זקס, כלל לא התכוונה להשוות בין שוטרי משטרת ישראל לשוטרי מדינת אויב כלשהי.

בחשבון הפייסבוק שלה כתבה לזלי: "היצירה האחרונה שלי נקראת עצורות ובעצם יכולתי גם לקרוא לה 'העולם כמנהגו נוהג'. המעצרים שלי ושל שאר נשות הכותל הם חלק מהניסיון לעצור את הצונמי של שחרור נשים, אבל כמו שלא ניתן לעצור את זה גם את המאבק שלנו לא ניתן לעצור".

נשות הכותל מסרו בתגובה לטענות ארגון ליב"ה, "מי שרוצה לראות בציור דברים שאינם קיימים - עושה זאת מתוך מוחו הקודח ועל אחריותו בלבד. מוטב היה לארגון ליב״ה לערוך בדק בית מדוקדק ולחשוב כיצד הפכו לשם נרדף לפלגנות, סכסוך ושנאת ישראל, במקום לחפש ולפשפש בדברים שאינם קיימים. אנחנו נמשיך להיאבק על זכותנו הצודקת להתפלל כדרכנו בכותל המערבי ובכל מקום".

הציור שציירה לזלי זקס
צילום: לזלי זקס