הפגנת בני הנוער
הפגנת בני הנוערצילום: צעירי האיחוד הלאומי

עשרות בני נוער הגיעו הערב (חמישי) להפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים, וקראו לבנימין נתניהו שלא לשחרר מחבלים כחלק מעסקה חילופי שבויים עם חמאס.

הנערים שהגיעו מכל רחבי הארץ דרשו לחשוף את פרטי העסקה ולא לשחרר מחבלים. לדברי המפגינים מדינת ישראל חייבת לפעול בכל הכח על מנת להחזיר הביתה את השבויים והנעדרים, אך העסקה הנרקמת רחוק מעיני הציבור מעלה חשש כי שחרור מחבלים יתן רוח גבית לטרור ויביא לגל רצחני נוסף שיגבה קורבנות רבים.

דבורה גונן, אמו של דני הי״ד שנרצח על ידי מחבר ששוחרר בעסקת שליט אמרה בהפגנה: ״שחרור מחבלים פוגע בהרתעה הבסיסית של מדינת ישראל במלחמה בטרור. מחבל משוחרר הוא מחבל בפוטנציאל.

''אחרי שהמחבל שרצח את דני שלי נכנס לכלא בפעם הראשונה ושוחרר במחווה בהוראת אולמרט ולבני וחזר אל הכלא עם הדם של דני שלי על הידיים, הוא כמובן הכיר וידע את מנעמי תנאי הכליאה שלו ולא הייתה לו שום בעיה לחזור לכלא הישראלי''.

גונן הוסיפה: ''יש לממשלת ישראל כלים רבים להשתמש בהם על מנת להביא של שחרורם של גופות החיילים והשבויים אך היא בוחרת במודע בפעילות הקלה ביותר, זו שלא מצריכה שום התמודדות. בפעולה זו ממשלת ישראל משיתה עונש מוות בישראל״.

חנה ריבלין, מפעילות צעירי האיחוד הלאומי, סיפרה: ״באנו לכאן כי כואב לנו שקיימת האפשרות שמדינת ישראל תשחרר מחבלים. ראשית, זה לא מוסרי. שנית, המסר למחבלים עתידיים הוא ברור - משתלם לכם לקיים פיגועים, משתלם לכם לחטוף חיילים. לא נסכים שממשלת ישראל תכניס אותנו למעגל הדמים והחטיפות״.

במהלך ההפגנה בני הנוער קיימו ״מיצג דממה״ כאשר כל המפגינים נעמדו דום כדי לבטא את מחאתם האילמת של נרצחי הטרור כנגד הכוונה לשחרר את רוצחיהם.

ההפגנה נערכה ביוזמת צעירי האיחוד הלאומי ובשיתוף תנועת אם תרצו, פורום ״בוחרים בחיים״, נוער זהות, צעירי הימין החדש, נוער עוצמה יהודית ותנועת הנוער אריאל.