תוקף בית הכנסת ניסה להימלט מהכלא

סטפן בלייט, שרצח שני בני אדם במהלך מתקפה על בית הכנסת בעיר האלה בגרמניה, ניסה להימלט מבית הכלא אך נתפס זמן קצר לאחר מכן.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בסיון תש"פ

תוקף בית הכנסת ניסה להימלט מהכלא-ערוץ 7
גרמניה
צילום: אייסטוק

סטפן בלייט, שרצח שני בני אדם במהלך מתקפה על בית הכנסת בעיר האלה בגרמניה, ניסה להימלט מבית הכלא אך נתפס זמן קצר לאחר מכן.

בלייט, שאמור לעמוד לדין במהלך הקיץ הקרוב לאחר שפתח בירי לעבר עורי אורח סמוך לבית הכנסת בעיר האלה בגרמניה במהלך תפילות יום כיפור האחרון, טיפס על גדר בגובה טיפס על גדר בגובה 3.5 מטרים המקיפה את בית הכלא בו הוא עצור עד תחילת משפטו והצליח להימלט מבית הכלא, אך נלכד זמן קצר לאחר מכן בעקבות מרדף שביצעו שסוהרים אחריו.

זמן קצר לאחר שנלכד, הועבר בלייט לבית כלא אחר הנחשב שמור ביותר.

יו"ר הקהילה היהודית בעיר האלה בגרמניה, מקס מקס פריוורוזקי, אמר בראיון לתקשורת הגרמנית כי "אני ללא מילים. עבורי, מה שאירע אתמול היתה הפתעה מרושעת ולא צפויה. זה כנראה לא מפתיע שהתוקף ניסה לברוח מבית הכלא, אבל העובדה שהוא הצליח זו הבעיה".

אן-מרי קדינג, שרת המשפטים של מדינת סקסוניה-אנהלט, כינתה את אירוע ההימלטות של בלייט מהכלא "מחריד" והוסיפה כי "חייבות להיות לכך השלכות". המשטרה ושירות בתי הסוהר בהאלה פתחו בחקירת נסיון הבריחה של בלייט. בימים האחרונים התרחשו עוד מספר תקריות אנטישמיות בעיר האלה, ביניהן צלבי קרס שצוירו על המדרכה מול בניין הקהילה היהודית בעיר, ומכתב שנאה שנשלח את בית הכנסת המקומי.

בלייט ניסה לחדור אל בית הכנסת בהאלה במהלך תפילות יום כיפור האחרון, בשעה שבית הכנסת היה מלא בעשרות מתפללים. לאחר שנכשל, ירה למוות באישה שעברה במקום, ולאחר מכן ירה למוות באדם נוסף ששהה במסעדה מקומית.