דגלי אש"ף בכיכר רבין

אלפים מפגינים בתל אביב נגד הכוונה להחיל ריבונות בשטחי יהודה ושומרון, חלק מהמפגינים מניפים דגלי אש"ף.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תש"פ

אלפי בני אדם השתתפו הערב (מוצאי שבת) בהפגנת השמאל הקיצוני בכיכר רבין בתל אביב נגד החלת הריבונות. חלק מהמפגינים מנופפים בדגלי אש"ף.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ טען כי "הסיפוח הוא פשע מלחמה ופשע נגד השלום והדמוקרטיה. הוא יעלה לנו בדם. הממשלה הזו מקבלת עידוד, ממש דחיפה מהממשל בארה"ב וכך הדלק לסיפוח מגיע מחו"ל. ההזיות האלה מביאות עלינו אסון ליהודים ערבים". הוא פנה לחברי הכנסת מהעבודה ומכחול לבן: "כבר בגדתם בבוחרים, כבר גנבתם את הקולות, אל תאפשרו לנאשם מבלפור לגנוב גם את המדינה".

ח״כ ג׳אבר עסאקלה (הרשימה המשותפת) אמר "המונים בתל אביב, ערבים ויהודים, במסר חד וברור נגד הכיבוש, נגד האפרטהייד ונגד הגזענות והעליונות ונגד תוכניות הסיפוח ההרסניות של ממשלת אחדות הימין, סיפוח אשר מנוגד לכל החוקים הבינלאומיים והערכים המוסריים שלא יקדם אף צד ורק יהרוס כל סיכוי לשלום צודק".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בסרטון שהוקרן "אנחנו נמצאים בצומת דרכים היסטורי, דרך אחת עם חברה משותפת שבו שני עמים צועדים יחד. הדרך השנייה תוביל אותנו לשנאה, אלימות ואפרטהייד. מציאות שבה עתיד של כל ילד ייקבע לפי הלאום שלו וכל חייו יהיה אזרח סוג ב'. יש רק עתיד אחד, והוא משותף".

יו״ר סיעת מרצ, ח״כ תמר זנדברג, אמרה "לדיל הזה אין קשר למה שטוב לנו, ישראלים ופלסטינים שגרים כאן במזרח התיכון. זה דיל מקולל בין אחד שמנסה לנצח בחירות לאחר שמנסה לברוח ממשפט. טראמפ לא ידיד ישראל. ביבי לא טוב לישראל. זה דיל שיהפוך את ישראל רשמית למדינת אפרטהייד. ריבונות בלי אזרחות זה אפרטהייד. להגיד את האמת על האפרטהייד זה לא קיצוני. הפיכת ישראל למדינה מצורעת בעולם זה קיצוני. העוול המוסרי שנגרם למליונים – זה קיצוני".

״עכשיו הזמן להגיד לא. להיאבק בכל הכוח, לא לשתוק. יהודים וערבים, ולהקים גם אלטרנטיבה אמיתית לשלטון הימין שיודעת – ביחד אנחנו יכולים להגיד כן לשלום, לא לכיבוש, לא לסיפוח״.

הסנאטור הדמוקרטי ברני סנדרס, שהתמודד מול ג'ו ביידן בקרב על ראשות המפלגה הדמוקרטית, שלח גם הוא סרטון, שבו הביע את התנגדותו לסיפוח. "מיליונים מסביב לעולם תומכים בערכים האנושיים הבסיסיים האלה. זה תלוי בכולנו, לעמוד נגד מנהיגים רודנים ולבנות עתיד של שלום. הכיבוש מוכרח להסתיים. התוכנית לספח בצורה לא חוקית כל חלק של הגדה המערבית חייבת להיעצר", אמר.