היועץ האסטרטגי רונן צור: "מנהיג הליכוד הבא הוא ראש המוסד יוסי כהן"

"בשביל להגיע לעמדת הנהגה בישראל, אתה צריך שתי תכונות: צ'ארם ואכזריות. בלי השילוב של שניהם, אתה לא יכול להיבחר".

ערוץ 7 , י"ד בסיון תש"פ

רונן צור
רונן צור
צילום: אלון פורת

היועץ האסטרטגי רונן צור שליווה את בני גנץ במערכות הבחירות האחרונות, משוכנע באשר לזהות יורשו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בראיון ל"ידיעות אחרונות" נשאל צור מה יהיה בליכוד לאחר עידן נתניהו, והשיב: “מנהיג הליכוד הבא יהיה ראש המוסד, יוסי כהן”.

למה הוא ולא סער? או אדלשטיין? "בשביל להגיע לעמדת הנהגה בישראל, אתה צריך שתי תכונות: צ'ארם ואכזריות. בלי השילוב של שניהם, אתה לא יכול להיבחר.

''ויוסי כהן - אני לא יודע אם הוא עושה את זה, כי אני לא מכיר אותו — אבל הוא נבנה בצורה כזאת שעל יכולות הצ'ארם שלו מדברים בהרחבה, וביכולות האכזריות שלו הוא גובר ביי פאר על כל המועמדים האחרים. וכשהוא ישתחרר - ואם לא יהיו לו בדרך דברים שיפריעו לו, הוא יהיה מועמד מאוד רציני", מעריך צור.

יוסי כהן
צילום: Flash90

רונן צור גם התייחס למתקפות של ראש הממשלה נתניהו ובנו יאיר על מערכת אכיפת החוק, התקשורת, והיועץ המשפטי לממשלה. לדברי צור בנו של נתניהו מפיץ ''מטעני רעל'' בטוויטר, ו''הוא נושא הדגל של השנאה והשטנה בחברה הישראלית''.

לטענתו, המתקפות הללו מתוכננות מתחילתן ועד סופן. ״יש את המצביא, ביבי. על פיו יישק דבר. אם הוא לא ירצה שיעלה משהו, הוא לא יעלה, יש את מי שמצייץ בשמו או כותב בשמו את הדברים שהוא, בגלל תפקידו הממלכתי, נמנע מלומר, שזה הבן שלו. ותחתיו, הבן שלו הוא כאילו הקמב"ץ, קמב"ץ השנאה, ומתחתיו יש שורה של יועצים שכירים ושורה של נבחרי ציבור שתפקידם להדהד את המסרים האלו כמו ונטילטורים אנושיים עד שהם נטמעים. אם החלטנו שאתה בוגד, אנחנו נפמפם את זה עד שכולם יגידו שאתה בוגד״.

''אני מסתכל על היאיר נתניהו הזה. בחור כמעט בן 30. אתה אומר לעצמך, סבא שלו היה סוג של גאווה אקדמית, דוד שלו גיבור ישראל, אבא שלו — בין אם תאהב אותו בין אם לאו - אריה, והוא חי על חשבוני. האוכל שיש לו במקרר זה מתקציב המסים שלי, הדלק שהוא נוסע בו הוא מתקציב המסים שלי, האנשים ששומרים עליו. זה בסדר לשמור על ילדים של רה"מ, אבל כשזה מצטרף לסך ההתנהגות הבהמית, זה מדהים אותי שאף אחד מבין כל האנשים שעוטפים את התנועה המפוארת הזו שנקראת 'הליכוד' לא אומר, 'די עם זה'".

יאיר נתניהו
צילום: FLASH90