חמישה עצורים בתום הפגנת השמאל הקיצוני בתל אביב

המשטרה עצרה חמישה מהמתפרעים בהפגנת השמאל הקיצוני בתל אביב. ח"כ מיקי זוהר: אנשים מנותקים מהמציאות, מלאים בשאננות יתר.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תש"פ

חמישה מפגינים נעצרו הערב (מוצאי שבת) במחאה נגד תכנית החלת הריבונות בכיכר רבין בתל אביב.

הם יובאו לחקירה בתחנת המשטרה. בתום ההפגנה החלו מפגינים רבים לרדת לכביש ולחסום את התנועה.

בעצרת המחאה נאמו בין היתר יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, ח"כ תמר זנדברג ממפלגתו, ח"כ מרב מיכאלי (מפלגת העבודה), ח"כ עופר כסיף מחד"ש ויו"ר ועדת המעקב מוחמד ברכה, ומופיעה הזמרת אחינועם ניני.

המשתתפים תועדו מחזיקים שלטים שעליהם נכתב "לא לסיפוח", "לעצור את הסיפוח", "לעצור את האפרטהייד" ו"נגד הכיבוש".

חלק מהמפגינים הניפו דגלי אש"ף וחלקם החזיקו את תמונתו של איאד אל-חלאק, צעיר בעל צרכים מיוחדים שנורה למוות על ידי שוטרים במזרח ירושלים, לצד הכיתוב "Palestinian lives matter".

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיב "דגלי פלסטין וקריאות נגד מדינת ישראל. כפי הנראה מדובר בחבורת אנשים מנותקים מהמציאות, מלאים בשאננות יתר שהביאה עלינו את אסון אוסלו וההתנתקות. בע״ה נמשיך לפעול למען ארץ ישראל וריבונותה בכל הכוח ובמלוא העוצמה".

שר ירושלים הרב רפי פרץ אמר "כשהשמאל הציוני נמחק ומאבד את השפיות הוא מפגין עם דגלי האויב. עצוב שזה מה שנהיה מהשמאל בישראל".

חבר הכנסת שלמה קרעי (הליכוד) הגיב "יש כאן גיס חמישי שמייחל שהמהומות בארה"ב יגיעו לכאן. לא מפתיע שרבים מהם נמצאים בהפגנה בת"א שנראית כמו הפגנה עזתית ולא של ישראלים מודאגים. מותר להיות נגד הריבונות. אך למי אתם דואגים בדיוק? הדגלים, וההמנון ששרתם מצביעים על משהו אחר, מעוות ביותר. מהרסייך ומחריבייך".