כל עובדי yes חזרו מהחל"ת

העובדים שחזרו יקבלו מענק חד פעמי בסך של עד אלף שקלים. הנופש שתוכנן בחו"ל יבוטל, וחלק מתקצובו יועבר לתקציב הנופש של השנה הבאה.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

כל עובדי yes חזרו מהחל"ת-ערוץ 7
YES
צילום מסך

בתום המו"מ בין ההסתדרות הלאומית, ועד עובדי yes הנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, תוך צמצום הפגיעה בעובדים.

המו"מ להסכם הובל על ידי סמנכ"ל מש"א צביקה אברמוביץ מטעם החברה ויו"ר ועד העובדים אלי כהן מטעם נציגות העובדים.

על פי ההסכם, כל עובדי yes שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה (ובתקופה זו אף שולמו להם כל ההפרשות הסוציאליות והביטוחים), שבו לעבודה סדירה כבר בתחילת החודש, ויקבלו מענק חד פעמי בסך של עד אלף שקלים.

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל בשל המצב ומתוך דאגה לביטחונם ובריאותם. חלק מתקציב השנה ייועד כתוספת לתקציב נופש החברה ב-2021, כך שיוכל להתקיים ללא כל עלות מצד העובד.

במקביל לכך, הוחלט כי עד תום 2020 יתקיימו שתי חופשות מרוכזות לרווחת העובדים. האחת בחודש אוגוסט שתתקיים בשני סבבים, והשנייה כמדי שנה בחול המועד סוכות ותורחב גם לימים שבין יום כיפור לסוכות.

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית, בירך על ההסכם, "אני מברך את ועד עובדי yes על שמירת תנאי ההסכם הקיבוצי ותנאיו המלאים גם בעת הזו. ועד העובדים שמר על זכויות העובדים ודאג להשיב את כולם מחופשה ללא תשלום ועל כך אנו גאים בהם".

רן גוראון, מנכ"ל yes, ציין, "במהלך משבר הקורונה הראינו את חוזקנו כאשר הביקושים למוצרים שלנו הרקיעו שחקים עם צפיית שיא בטלוויזיה ובשירות ה-VOD, זאת לצד מתן הטבות רבות ללקוחותינו. למרות זאת, המשבר יצר אתגרים משמעותיים בחברה ובמשק כולו ואני שמח ומברך על ההבנות אליהן הגענו עם ועד העובדים אשר הבינו את המציאות החדשה בה אנו נמצאים, והבטיחו גם בתקופה זו את זכויות העובדים וחוסנה של החברה".

אלי כהן, יו"ר ועד העובדים yes, הוסיף "אני שבע רצון כי למרות משבר הקורונה, יצאו ב – yes רק עשרות בודדות של עובדים לחל"ת ויחד עם הירתמותנו לסיוע לחברה לעמוד ביעדיה העסקיים, הצלחנו לנהוג באחריות גם כלפי העובדים, לשמר את זכויותיהם, לשמור על התנאים המלאים של ההסכם הקיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי. הבטחנו גם את רווחת העובדים לשנה הבאה במימון מלא של הנופש השנתי. בתקופה מאתגרת זו, הוכיחו עובדי yes מקצועיות, מחויבות ואחריות גבוהה לטובת הצלחת החברה אני משוכנע כי בזכות ההון האנושי וכישוריהם המקצועיים של העובדים נמשיך להוביל את החברה להישגים גם בהמשך".