אלון דוידי
אלון דוידי צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ראש העיר שדרות, אלון דוידי, פרסם בצהריים (ראשון) הודעה לתושבי עירו, על חזרה ללמידה במתווה הקפסולות בעקבות ההתפרצות המחודשת של מגיפת הקורונה.

"בשל עליה בשיעורי התחלואה בבתי הספר בימים האחרונים, קיימתי אמש והבוקר הערכות מצב ושיחות עם שר החינוך, יואב גלנט, מנכ"ל משרדו, שמואל אבואב, מנהל מחוז דרום, רם זהבי, אנשי מחוז דרום במשרד הבריאות, הנהלת העירייה, מנהלי בתי הספר וועדי ההורים הבית-ספריים", סיפר.

זהבי הוסיף, כי בעקבות ההתייעצויות קיבל מספר החלטות "במטרה לצמצם את התחלואה ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בעיר. זאת, תוך שמירה ככל הניתן על משק פתוח ושגרת לימודים נעימה ובטוחה לתלמידים".

ההחלטות שהתקבלו:

מערכת החינוך - החל ממחר, יום שני, 8/6/20, תלמידי א'-ג' חוזרים ללמוד בקפסולות. תלמידי ד'-י' – יעברו ללמידה מרחוק מהבית והמנהלים יעדכנו אותם על ימים בהם מסוימים בהם יגיעו לבית הספר ללמידה בקפסולות. תלמידי יא׳-יב׳ - ממשיכים ללמוד כרגיל.

חינוך בלתי פורמלי וחוגים - בשבועיים הקרובים לא יתקיימו חוגים ופעילויות בתנועות הנוער ובמועדוני הנוער השונים. פעילויות עירוניות אחרות, כולל "גמלאים ונהנים" - מבוטלות בשלב זה.

התנהלות במרחב הציבורי - חל איסור על כניסה לגני שעשועים, כולל, כמובן, שימוש במתקני הכושר הציבוריים ובמתקני השעשועים, עד להודעה אחרת מהעירייה. בנוסף, חל איסור על כניסה למגרשי הספורט.

אכיפה - יחידת האכיפה העירונית והשיטור העירוני יסתובבו ברחבי העיר ויאכפו את ההנחיות, כולל שמירה על שהייה בבידוד.

"אני קורא לכם, תושבים יקרים, להקפיד על ההנחיות שהנן מצילות חיים – לעטות מסכה על הפנים, לשמור עלך מרחק של 2 מטר האחד מהשני, להקפיד על שטיפת ידיים עם מים וסבון באופן תדיר ומי שנדרש לשהות בבידוד – נא להקפיד על ההנחיות, להישאר בבית ולא להסתובב בעיר", כתב דוידי בסיום ההודעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו