קנדיס אוונס (Candace Owens), פעילה שחורה שהייתה פעילה במפלגה הדמוקרטית וכיום מובילה קמפיין של מעבר שחורים למפלגה הרפובליקנית, יוצאת נגד ארגון השחורים (Black Lives Matter) והמהומות האלימות שפקדו את ארה"ב לאחר מותו של ג'ורג' פלויד עבריין שחור בעת מעצרו בידי שוטרים.

קנדיס הצהירה: "ג'ורג' פלויד אינו קדוש מעונה או גיבור, אך אני מקווה שמשפחתו תזכה לצדק". בסרטון וידאו היא הסבירה בפרוט את עמדתה.

"אני רוצה לומר במפורש, כי אינני תומכת בג'ורג' פלויד ובתיאור שלו ע"י התקשורת כקודש מעונה של הקהילה השחורה בארה"ב... אתם תתקשו למצוא אדם יהודי שהיה חמש פעמים בכלא ואשר מת כאשר ביצע פשע ובעקבות זאת העם היהודי הופך אותו למודל ודורש צדק עבורו...משפחתו של ג'ורג' פלויד זכאית לצדק על הדרך בה הוא (ג'ורג') מת, אבל איני מתכוונת להסכים לנרטיב שהוא היה המודל הטוב ביותר שהקהילה השחורה הייתה יכולה להציג", אמרה.

לדבריה, "מסיבה כלשהי בחמש או שש השנים האחרונות ניכרת מגמה להפוך פושעים לגיבורים. אני רואה בכך דבר בזוי ואיני יכולה עוד לתמוך בזה... ג'ורג' פלויד לא היה אדם מדהים... בעת מעצרו בגופו ג'ורג' פלויד היו מנות גדולות של פנטניל ומתאמפטמין (סמים קשים). עובדה זו מופיעה בדוח של הניתוח לאחר המוות..."

היא אף ציינה, כי ג'ורג' פלויד "ניסה לשלם בשטר כסף מזויף. הוא התנהג בצורה מוזרה. בשיחת הטלפון למשטרה נאמר, כי האדם הזה היה בברור תחת השפעה של סמים... ב-1998 הוא היה 10 חודשים בכלא בגין גניבה תוך שימוש בנשק... ב-2002 הוא ישב בכלא 8 חודשים בגין שימוש בקוקאין. שנתיים לאחר מכן ב-2004 הוא ישב בכלא 10 חודשים נוספים על שימוש בקוקאין. ב-2005 הוא ישב בכלא 10 חודשים נוספים..."

"ב-2005 אישה בהיריון שמעה דפיקה בדלת. היא הלכה לדלת. שם עמד אדם שהציג עצמו כמי שעובד עבד מחלקת המים. היא פתחה את הדלת ומיד הבינה שהוא לא עובד במחלקת המים והיא ניסתה לטרוק את הדלת. באותו רגע חמישה אנשים יצאו מהמכונית. אחד מהם היה פלויד. הם פרצו את הדלת ונכנסו לבית. זיכרו מדובר באישה בהיריון. ג'ורג' פלויד הוציא אקדח וכיוון אותו לעבר הבטן שלה. היא צרחה והתחננה על חייה. הוא העביר אותה לסלון והנחה את חבריו העבריינים להשגיח עליה ולוודא שהיא לא עוזבת את הסלון. הוא שימש מאבטח כאשר חבריו העבריינים סרקו את הבית בניסיון למצוא סמים וכסף. הם לא מצאו סמים והסתפקו בגניבת הארנק והטלפון הנייד שלה... הוא (ג'ורג' פלויד) נעצר ושנתיים לאחר מכן הוא נידון לחמש שנות מאסר על פשע זה", הזכירה.

לדבריה, "למיטב שיפוטי ג'ורג' פלויד היה פושע. העובדה שהוא היה פושע אין משמעותה שהוא היה ראוי למות תחת הברך של שוטר. אבל איני מתכוונת לשתף פעולה עם התרבות השחורה הקלוקלת שתמיד הופכת פושעים לקדושים מעונים... הוא דוגמה לפושע אלים כל חייו עד הרגע האחרון שבהם. אני רוצה להבהיר שאין בדבריי ניסיון להגן על דרק שובין (השוטר שהרג את ג'ורג' פלויד). אלימות משטרתית המובססת על גישה גזעית היא מיתוס... הסיכוי של עבריין לבן למות מידי המשטרה גבוה ב-25 אחוז מהסיכוי של עבריין שחור למות בידי המשטרה... הסיכוי ששוטר ימות בידי שחור גבוה פי 18.5 מאשר שחור שימות בידי המשטרה".

"אם אתם תוקפים קהילה בגלל הריגה בשגגה או אלימות, קחו בחשבון שרופאים הורגים בשגגה אנשים רבים בגלל טעויות. האם ידעתם שהיו רופאים שנעצרו בגלל היותם רוצחים סדרתיים? האם אנו מפגינים או מחרימים רופאים? האם אנו מניחים שכל הרופאים הם אנשים נוראים בכלל מספר רופאים? האם אנחנו מבינים שהחברה אינה מושלמת? אנשים שוגים בכל מקצוע", הוסיפה.

"קובי בראיינט (שחקן NBA) היה המודל שלי. אני מחזיקה תמונה של קובי בראיינט. המשיכו לטעון שג'ורג' פלויד היה אדם מדהים אשר רק פעם ופעמיים כיוון אקדח לעבר בטנה של אישה הרה... הבעיה הגדולה ביותר שלנו היא שאנו איננו מדברים על הפשיעה של שחורים נגד שחורים. איננו מדברים על כך. 40 שחורים נרצחו בסוף השבוע בשיקגו. איננו מדברים על בולטימור, ניו ג'רסי. איננו מדברים על המקומות האלה בהם שחורים נשחטים בידי שחורים... אנו מאשימים את הלבנים. אנו מעלים על נס סוחרי סמים. אנו הקהילה היחידה שתקרא לשחרור עבריינים מהכלא", תקפה אוונס.