רב השומרון מזהיר: מכת מוות להתיישבות

הרב אליקים לבנון מביע תמיכה בהחלת הריבונות אך ללא התניות אחרות. "ההסכמה להקמת מדינה פלסטינית סותרת את ערכי התורה".

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

הרב לבנון
הרב לבנון
צילום: דוברות

הרב אליקים לבנון מבכירי רבני הציונות הדתית אומר היום (ראשון) כי הוא תומך בהחלת ריבונות על יהודה ושומרון אך יחד עם זאת מזהיר מפני שאר חלקי תכנית המאה.

"הכרזה על יישובים כ'מובלעות' ויישום בפועל של ניתוק, סגירת עורקי תחבורה וכדו', הנם בפועל מכת מות להתיישבות", כותב הרב לבנון במכתב שהוא מפרסם ומוסיף כי "ההסכמה להקמת מדינה פלסטינית ברוב מוחלט של שטחי יהודה ושומרון סותרת את ערכי התורה, ופותחת פתח לפיקוח נפש ממשי לכל המתיישבים".

"למודי ניסיון אנו בהפקרת חיי מתיישבים לחסדי אויבינו אשר אינם חסים על איש ואשה, ילדים וילדות. בפועל זו הפקרת חיים", הוא מציין.

לקריאת מכתבו המלא של הרב אליקים לבנון לחצו כאן

הרב לבנון רבה של השומרון וראש הישיבה הגבוהה באלון מורה, נחשב לאחד הרבנים הבכירים בציונות הדתית. הרב מוסיף ואומר כי העירפול הכבד על המפות הסופיות של המהלך, "מותיר מקום לאויבינו לפרש ולעשות במפות כרצונם, בלא אפשרות של התנגדות מצד ממשלת ישראל".

"אני קורא לכל אשר חיי רבבות אנשים נשים וטף יקרים לו, להבהיר לראש הממשלה, לממשלה ולכנסת, להחיל את הריבונות ללא הסכמה להקמת מדינה פלסטינית ומתוך שמירה על חופש וריבונות של כל היישובים ביהודה ושומרון. תכנית מתוקנת, תזכה להסכמה כוללת של עם-ישראל החפץ בחיים. באמונה רבה בישראל ובארצו", דברי הרב לבנון.

המועצה האזורית שומרון פתחה בקמפיין לפני כשבוע וחצי בדרישה: "כן לריבונות, לא למדינת טרור בלב הארץ, לא להשארת ישובים כמובלעות".

"אני מודה לרב לבנוו שמשמיע קול צלול וברור בעניין זה" אמר בתגובה יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרוו. "אל לנו להיות שאננים. ראש הממשלה יכול להחיל את הריבונות גם ללא הסכמת הממשל האמריקני כפי שעשו לפניו בגין ואשכול. זאת מבלי לפגוע באינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל ובחיי אדם".