התנאי החדש של יפה בן דוד

מזכ''לית הסתדרות המורים יפה בן דויד: "אם בתיכונים יסיימו ב-20 ביוני, ביסודיים ייצאו לחופש ב-1 ביולי‎".

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תש"פ

יפה בן דוד
יפה בן דוד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הצהירה הערב (ראשון) בריאיון לחדשות 12 כי אם הלימודים בתיכונים יסתיימו ב-20 ביוני, בבתי הספר היסודיים ייצאו לחופש ב-1 ביולי‎.

בן דויד גם קראה לחזור ללמידה ב"קפסולות", קבוצות של עד עשרה תלמידים, בכיתות א'-ט', כפי שהיה בעיצומו של משבר הקורונה.

"אני חושבת שהעובדות מדברות בעד עצמן", אמרה בן דויד. "ראש הממשלה קיבל בתחילת המשבר החלטה אמיצה וקשה - לסגור את בתי הספר. כשעבדו בקפסולות היה אפשר לשמור על ההנחיות. זה לא לחזור אחורה. המורים יגיעו לבית הספר וילמדו בשילוב למידה מרחוק. אנחנו חייבים לשמור על בריאות התלמידים. לא יכול להיות שבכל מקום מחייבים אותנו במדידת חום ובמסכות, ורק במוסדות החינוך לא שומרים על ההנחיות".

בן דויד הוסיפה כי "את התוצאות של ביטול מתווה הקפסולות וחזרה לכיתות גדולות אנו רואים בימים אלה בעלייה משמעותית במספר החולים". לדבריה, חלק מהרשויות המקומיות - דוגמת תל אביב, רמלה ושדרות - כבר החלו בכך ודואגים לתלמידים לצוותי ההוראה שלהם. "לפיכך, אני קוראת שוב לאנשי הקבינט ולראש הממשלה, לנהוג באחריות ולשמור על התלמידים ועל ציבור עובדי ההוראה ולחזור לשיטת הקפסולות", אמרה.

בן דויד הוסיפה כי אם הלימודים לא יוארכו בכלל מוסדות החינוך, כולל התיכונים, גם בבתי הספר היסודיים לא ילמדו עוד תשעה ימים.

"חתמנו על הסכם עם המדינה", אמרה. "ההסכם מקבע את הארכת הלימודים בתשעה ימים ואת עקרון השוויון - לא תהיה אפליה בין עובדי ההוראה במדינה. אם המדינה תממש את שני העקרונות הללו, אז נעמוד בהתחייבויות שלנו. ההסכם מדבר בעד עצמו, בלי שום קשר ליו"ר ארגון המורים רן ארז. אם המדינה לא תדאג למימוש ההתחייבויות אז חטיבות הביניים יסיימו ב-20 ביוני ובבתי הספר היסודיים ייצאו לחופש ב-1 ביולי".