הרב שמואל אליהו באירוע הפתיחה של שבוע הערבות ההדדית

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו נאם אמש (ראשון) באירוע ההצדעה לציונות הדתית ופתיחת שבוע הערבות ההדדית.

"כל העמותות האלה שאתם רואים פה ואני מכיר את כולן", אמר הרב אליהו, "זה אנשים שהלב שלהם רק חושב איך להקים שכינתא מעפרא, איך לעזור לעם ישראל".

להתגייסות ומידע נוסף לחצו כאן

"אם זה בתורה", פירט, "אם זה בחסד, אם זה לקחת את האנשים שנמצאים במקום הנמוך או האנשים שנמצאים במקום הגבוה ולרומם אותם עוד. בסוף זה רק איך לעזור לעם ישראל".

״האמת היא אחי ורעי, כשאנחנו עוזרים לחבורה הזאת אנחנו צריכים לשוות מול עיננו שצריכים לקום בשנה הבאה עוד כהנה וכהנה, עוד ועוד גופים כאלה, עוד גופים שאכפת להם ממה שקורה בבית המשפט העליון שלצערנו אנחנו קוראים כמה וכמה חסרונות יש שמה שמשפיעים על כל המדינה".

הרב אליהו קרא לציבור לרצות להגיע לעמדות השפעה. "וגופים שעוסקים גם בהנהגה וגם בדברים חשובים ביותר במערכות הכנסת, מה שקוראים חברה אזרחית. הרי בסופו של דבר ההחלטות המרכזיות והחשובות נקבעות שם. לא ברחובות ולא בהפגנות אלא במוקדי השלטון. ואנחנו צריכים להיות שם, אלה שמחברים את ספרי הלימודים, זה עוד עמותה שהציבור צריך לקחת על עצמו ואדם מתוך הציבור צריך לבוא ולומר - זאת האחריות שלי".

לתרומות>>

"ועוד עמותה שדואגת לאחים בחוץ לארץ", הוסיף. "יש שמה חצי מהעם היהודי ושיש שמה 58% התבוללות. איך אנחנו יכולים לשבת בשקט? זה בדיוק המשפט שכתוב בספר שופטים, שמבטא את ההתפרקות של עם ישראל, 'ובימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה'. אם אנחנו רוצים לבנות מלכות, צריכים לבנות אכפתיות מעם ישראל וכל העמותות שאתם רואים פה זה אלה שאכפת להם מעם ישראל.

"אנחנו כולנו צריכים להיות ליבנו עם העם, לא עם הפרט רק. כל התפילה שלנו, כל שמונה עשרה זה תפילה למען עם ישראל, כל כולו זה תפילה לדור הזה לדור העתיד, לדור שיבוא. אי אפשר שנהיה רק 'איש לאוהליך ישראל'", ציין.

עוד אמר הרב אליהו, "אני מניח שאם מו"ר אבא עליו השלום היה עומד כאן עכשיו, הוא היה מברך אתכם כל מילי דמיטב. כי כשאדם אכפת לו מעם ישראל, אכפת לו מהבנים של הקב"ה, הוא לא רק איש לאוהליך ישראל, אז לקב"ה אכפת ממנו. בשם אבא הקדוש והיקר, ובשם כל הצדיקים שאכפת להם מעם ישראל, אנחנו מברכים אתכם, יהי רצון שהקב"ה יזכה אתכם כל החיים להיות מהנותנים ולא מהמקבלים. חזקו ואמצו ואמצו עד בלי די. חזקו ואמצו מאוד מאוד מאוד".

עד יום חמישי תוכלו להחזיר אהבה ל-15 עמותות וארגונים בציונות הדתית. המיזם מתקיים בשיתוף פעולה ראשון מסוגו של קבוצת ''ערוץ 7'' וחברת גיוס ההמונים 'צ'רידי' (charidy).

להתגייסות ומידע נוסף לחצו כאן