הרב איתן שנרב, אביה של רנה שנרב הי"ד, סיפר אמש (ראשון) באירוע ההצדעה לציונות הדתית ופתיחת שבוע הערבות ההדדית על פעילות העמותה שקמה לזכרה - "קול רנה".

תחילה שיתף הרב שנרב מהמחשבות הראשונות שעלו לו שניות לאחר הרצח. "כשראיתי את רנה ממש בשניות הראשנות אחרי הרצח", אמר, "הסתכלתי עליה ואמרתי לעצמי, איך יכול להיות שיש פתאום גוף, שהיה חי לפני שניה, ועכשיו הוא לא חי".

"באותם שניות כבר אמרתי לעצמי שחייבים להבין שיש רוח, שיש דברים מעבר, וחייבים להפיץ את זה, וזה קול רנה", הוסיף.

שבוע ערבות הדדית בציונות הדתית לתרומות לחצו כאן

אחד המיזמים הראשונים שהחלו ב"קול רנה" נקרא "זמן רנה", במסגרתו אנשים מפחיתים זמן שימוש במכשיר הסלולרי על מנת להשקיע יותר זמן במשפחה. "המיזם זמן רנה הגיע לעוצמות מטורפות של עמותת קול רנה. בזכות מתניה שנרב אחיין שלי, שהחליט יומיים שלושה אחרי הרצח להקים את העמותה. זה הגיע לעשרות אלפי אנשים שעד היום מתקשרים אלי ואומרים לי שזה הציל משפחות".

"רנה הייתה בת 16, אבל היה אכפת לה מהחיים הערכיים, אכפת לה מהנתינה מהחסד, וגם אכפת לה מזמן רנה בעצם, מהנקודה הזאת שהסלולרי לא יכול להכתיב לנו את החיים. אשתי אומרת כל הזמן שזאת הזכות של רנה", אמר.

"אני אציג את שלל הדברים שהעמותה מציעה. שולחנות שבת, שקמו כבר עשרות בארץ לנזקקים ולכאלה שאין להם אווירה של שבת, חנויות ביגוד יד שניה שקמות כל יום כמעט בכל הארץ, זה קם כבר השבוע בשעלבים, באלון מורה, בפתח תקווה, זה כל שבוע קם לעילוי נשמת רנה"

עמותת 'קול רינה' הוקמה לזכרה של רנה שנרב אשר נרצחה ביום שישי כ"ב אב תשע"ט 23.8.19, במעין "עין דני" הסמוך לישוב דולב. לאחר הירצחה, ומתוך הכאב, החליטה המשפחה שברצונה להמשיך להפיץ את האור המיוחד של רנה, מתוך בחירה בחיים ומתוך חיבור ואהבה לערכים ולתכונות שאפיינו את רנה ז״ל. העמותה מפעילה ומקיימת פרויקטים פרטיים וציבוריים בקנה מידה ארצי, מתוך נכונות ושאיפה להתרחב ככל הניתן. הפרויקטים השונים כולם עוסקים בהפצת הטוב וללא כוונת רווח, מתוך רצון להאיר, להיטיב ולהרבות חסד ומידות טובות בעולם.

לתרומה לעמותה ופרטים על שבוע הערבות ההדדית היכנסו.