הרב יגאל לוינשטיין תבע את גלי צה"ל

ראש מכינת עלי הגיש תביעת לשון הרע נגד תחנת הרדיו הצבאית על סך 140 אלף ש"ח.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תש"פ

הרב יגאל לוינשטיין תבע את גלי צה"ל-ערוץ 7
הרב יגאל לוינשטיין
צילום: אליאור בן חיים

הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית "בני דוד" ביישוב עלי, הגיש היום (שני) תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בירושלים נגד גלי צה"ל, על סף 140 אלף ש"ח.

על פי הדיווח של העיתונאי שלומי הלר, הרב לוינשטיין טוען כי דבריו בגל''צ הובאו באופן סלקטיבי, ערוך ומוטה, והשתמע כי הוא תומך בטיפולי המרה לקטינים הומוסקסואלים בזמן שהוא הודיע במהלך אותו שיעור כי הוא מתנגד להם מכל וכל.

כזכור, בחודש שעבר פרסם עיתונאי גלי צה"ל שחר גליק הקלטות משיעור שהעביר הרב לוינשטיין על החשיבות בהקמת משפחה יהודית בצל הניסיון מצד ארגוני הלהט"ב לעוות את ערכי המשפחה.

"צריך להתחיל בטיפולי המרה בגיל צעיר מאוד, כך הם הכי יעילים", נשמע הרב לוינשטיין בהקלטה שפורסמה. "אפשר לעזור לאנשים לחזור להיות סטרייטים", אמר הרב, "ככל שהפנייה היא בגיל צעיר יותר וכשיש נטיות כפולות גם וגם זה הכי פשוט לעזור".

בהמשך השיעור נשאל הרב מהי ההגדרה של גיל צעיר, והשיב: "המטפלים מדברים על גילאים מ-13 עד 15, תלוי מתי הנטייה הזאת מתחילה להופיע באדם".

בתגובה שהעביר לגלי צה"ל לקראת פרסום הדברים, כתב הרב לוינשטיין "אני לא יודע מה זה טיפולי המרה. זה שיעור חשוב וכדאי להקשיב לכולו, זו עמדה לגיטימית שחשוב שתשמיעו. הציטוטים נכונים מלבד הציטוט בדבר גיל התחלת הטיפולים".

באותו יום התראיין הרב לוינשטיין לרדיו 103FM, אמר לאראל סג"ל כי הוא נגד טיפולי המרה אך הסביר שהוא כן מאמין שניתן לסייע ולשנות את הנטייה המינית של צעירים ומתבגרים, בעזרת טיפולים פסיכולוגיים שונים: "יש סתימת פיות למי שמציע טיפול שנועד להציל צעירים ממצב עגום וכואב".