הרב יצחק נריה - תורה בציון

''תורה בציון'' מחכה לכם, לחצו כאן כדי לפתוח את הלב

הרב יצחק נריה, ראש מוסדות 'תורה בציון', מספר לערוץ 7 על חשיבות החזקת עולם התורה במסגרת 'שבוע הערבות ההדדית' של הציונות הדתית.

"השבוע המיוחד הזה בא אחרי משבר לא פשוט של קורונה, שהרבה מוסדות, ישיבות וכוללים המגייסים את הכספים שלהם בעיקר בחו"ל - והדבר הזה נמנע", מסביר הרב נריה.

לדבריו, "מצב עולם התורה הציוני-דתי נמצא בסימן שאלה גדול ובתקופה של משבר. הרבה ישיבות היו ניזונות מבני חוץ לארץ שהיו מגיעים ומשלמים ממון רב כדי ללמוד בהן ולא ברור מה יהיה בשנה הבאה. הרבה תורמים חיים מעבר לים ואי אפשר לנסוע, לפגוש אותם ולדבר איתם".

"אני פונה לכל אחד ואחת, לא חייבים לתרום לנו, אבל בבקשה החזיקו את עולם התורה. את הישיבה או הכולל הקרוב ללבכם. המצב מורכב ואנחנו רוצים שעולם הישיבות ישרוד את המשבר וימשיך להתקדם", מוסיף הרב.

במוסדות 'תורה בציון' חזרו בעת האחרונה ללמוד בתוך בית המדרש. "יש לנו את הישיבה עם בחורים ואברכים. לומדים בקפסולות ומשתדלים לעמוד בתנאים של משרד הבריאות ואפילו להחמיר קצת יותר, אך לדאוג שקול התורה ימשיך להישמע".

תורה בציון - העמותה בהובלת הרב יצחק נריה מאגדת תחתיה את "קרן אחד לאחד" המסייעת ללומדי תורה במוסדות תורניים לאומיים ונזקקים ממשפחות ציוניות-דתיות, את ארגון קהלים שפועל בתחום התוכן היהודי ואת ישיבת ההסדר "תורה בציון" ביישוב אפרת.

''תורה בציון'' מחכה לכם, לחצו כאן כדי לפתוח את הלב