ראשי הרשויות עם נתניהו
ראשי הרשויות עם נתניהו צילום: דוברות

ראש מועצת קרני שומרון, יגאל להב, נפגש אתמול (ראשון) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושמע ממנו הבטחה ולפיה הריבונות תוחל על כל ההתיישבות היהודית באזור יהודה ושומרון ובקעת הירדן.

"הוא אמר שיעלה ב-1 ביולי בפני מליאת הכנסת הצעה להחלת הריבונות על כל היישובים ועל כל הרשויות ללא יוצא מן הכלל ביהודה ושומרון. יותר ברור מזה לא יכול להיות", אומר להב בראיון לערוץ 7.

לדבריו, הפגישה עם נתניהו הבהירה הרבה נקודות שהיו מעורפלות. "זו הפעם הראשונה שאנחנו שומעים מכלי ראשון על התוכנית. עד היום היו שמועות ואמירות על מה שיש ואין. אני חושב שהפגישה היתה מאוד חשובה והבהרנו לראש הממשלה שלא ייתכן שאנחנו מקבלים מידע הנוגע לחיים השוטפים שלנו מכל מיני גורמים.

''נתניהו הבין את זה וביקש שמעכשיו המידע יזרום בצורה שקופה וברורה יותר. גם לגבי המפות ושותפות בהכנתן, קיבלנו הבהרה שאין מפה מדוייקת שמתייחסת לשטח אלא משהו יותר ערטיאלי והוא אמר שנהיה מעורבים בשלבי המיפוי כדי שיווצר מרקם חיים שאנשים יוכלו לחיות בו. גם לגבי היישובים המבודדים יווצרו אשכולות ולא יהיו בודדים, וגם לגבי השליטה בצירים הובטח שהיא תהיה של כוחות ישראלים".

יגאל להב
יגאל להב צילום: הלל מאיר/TPS

להב מאוכזב מהמחלוקת בין ראשי ההתיישבות לגבי הריבונות. "אני יודע שהיתה פגישה לפני שבוע שלא ידענו על קיומה והערתי למי שארגן אותה. לכן, לפגישה עם ראש הממשלה הוזמנו כל מי שלא היו בפגישה הקודמת כדי שנשמע את המסרים מראש הממשלה. משום מה, לנו היו דברים מאוד ברורים, שלחברנו היו פחות ברורים".

"הדבר הראשון שעשיתי הבוקר היה להוריד את הלהבות מתוך מועצת יש"ע, לומר שנלך לשיח מחבר בלי שנאת חינם. אנחנו ראשי רשויות ומאחורינו עומדים חצי מיליון אנשים שמחכים להבהרות מאיתנו ולא יכול להיות שניצור בלבול. צריך להיות דף מסרים אחיד שיוצא לכל הרשויות והתושבים שמסביר מה המצב העובדתי ומה האתגרים. ברור שלא הכל ילך חלק ויהיו עוד מאבקים כדי להגיע להישגים טובים יותר", מסכם ראש מועצת קרני שומרון.