התביעה בגרמניה: "יש לנו ראיות - מדלן מקאן מתה

התובע הגרמני הודיע כי הילדה הבריטית מדלן מקאן כבר לא בין החיים אך אין לו מספיק ראיות להגשת כתב אישום.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תש"פ

הילדה מדלן מקאן
הילדה מדלן מקאן
משטרת בריטניה

האנס כריסטיאן וולטרס, התובע הגרמני שמופקד על חקירת כריסטיאן ברוקנר, החשוד בחטיפת הילדה הבריטית מדלן מקאן, אמר הערב (שני) כי יש לו ראיות לפיהן היא כבר לא בין החיים.

בראיון לאתר ''סקיי ניוז'' סיפר התובע "בהתאם לכל המידע שיש לנו, הילדה מתה. אין לנו כל מידע שמצביע על כך שהיא בחיים".

בתביעה הגרמנית הודו שאין בידיהם ראיות מספקות כדי להעמיד לדין את החשוד החדש. התובע העריך כי ישנם קורבנות בריטים נוספים של פגיעה מינית, והפציר בהם ליצור קשר עם המשטרה ולספק מידע שיאפשר את העמדתו לדין.

"כל האינדיקציות שיש בידינו – שאני לא יכול לחשוף בשלב הזה – מצביעות על כך שמדלן מתה", אמר התובע הגרמני לסקיי ניוז. "יש בידינו דברים, שלא נוכל לחשוף, שמעידים על כך שמדלן מתה. אין בידינו ראיות קשיחות – אין לנו את הראיה המכריעה של גופתה של מקאן".

עוד הוסיף: "אנחנו מאמינים שהיא מתה, אבל אין לנו מספיק ראיות כדי להעמיד את החשוד בגרמניה למשפט בשלב הזה. אבל יש לנו כמה ראיות שהוא עומד מאחורי המעשה. לכן אנחנו זקוקים למידע נוסף מאנשים, בייחוד בנוגע למקומות שבהם הוא היה גר, כדי שנוכל למקד את החיפושים במקומות האלו".

ביום חמישי האחרון התייחסו חוקרי פרשת היעלמותה של הילדה הבריטית מדלן מקאן להתפתחות המשמעותית שחלה בחקירת ההיעלמות, 13 שנה אחרי שהתרחשה. החוקרים ציינו כי נכון לרגע זה החקירה מתנהלת על פי ההנחה שהילדה נרצחה, "אנחנו מעריכים שהיא מתה, מדובר בחקירת רצח​".

הם מסרו כי גבר בן 43, אסיר גרמני שיושב בכלא על עבירות אחרות, נחקר בגרמניה בחשד לביצוע הרצח.

מדלן נעלמה בשנת 2007, ימים ספורים בלבד לפני שחגגה את יום הולדתה הרביעי. היא שהתה בכפר נופש עם הוריה בפורטוגל, ולדבריהם היא נעלמה מדירת הנופש שלהם בזמן שהם יצאו לארוחת ערב.

מאז נערכה חקירה משטרתית נרחבת והסיפור פורסם ברחבי העולם, אך מדלן לא נמצאה.

הסקוטלנד יארד הבריטי חקר במהלך השנים מאות בני אדם בחשד שהיו קשורים לחטיפה, כולל תושבים רבים של העיירה הפורטוגלית שבה אירעה החטיפה.

כמו כן ערכה המשטרה רשימה של שיחות טלפון רבות שהתקיימו בערב החטיפה בסמוך לבית המלון שבו נחטפה מדלן, בניסיון להתחקות אחר החוטפים.