משפחתו של עמית בן יגאל עם חבריו בסיירת גולני
משפחתו של עמית בן יגאל עם חבריו בסיירת גולני צילום: דובר צה"ל

בני משפחתו של לוחם סיירת גולני, עמית בן יגאל ז״ל, ערכו תצפית על הכפר יעבד בצפון השומרון שבו נהרג עמית מפגיעת סלע שהשליך מחבל בעת פעילות מבצעית.

את המשפחה ליוו מפקדי החטיבה וחבריו של עמית בסיירת.

מפקד סיירת גולני, סגן-אלוף איוב כיוף, סיכם את המאמצים ללכידת המחבל ואמר כי ״ישנו ערך אדיר בכך שאמש, לוחמי סיירת גולני, היחידה בה שירת עמית ז"ל, הביאו לסגירת מעגל ולכדו את המחבל.

''כיאה לערכי סיירת גולני וללוחמיה לא עצמנו עין עד להשלמת המשימה. מכאן אנו ממשיכים בדרכו וברוחו של עמית ז״ל, מחוזקים ונכונים לאתגרים המבצעיים הבאים, ולהגנה על כל אזרחי ישראל בכל זמן ובכל מקום שנידרש", הוסיף סא''ל כיוף.

צילום: דובר צה"ל

צפו: ברוך בן יגאל עלה לקבר בנו באדיבות ערוץ הידברות

ביום ראשון בערב הגיע ברוך בן יגאל לקבר בנו עמית הי"ד, כדי לבשר לו על תפיסת המחבל שהשליך את האבן שגרמה למותו.

ברוך ניצל את ההזדמנות לספר לבנו כי ביום חמישי הקרוב יכניסו ספר תורה לזכרו ביוזמת ארגון הידברות של הרב זמיר כהן, יוזמה שבה שותפים אלפי יהודים מכל העולם וריגשה מאד את האב.

כאמור, צה"ל ושב"כ הצליחו ללכוד את נזמי אבו-בכר, המחבל שהשליך אבן על עמית, לוחם גדוד הסיור של חטיבת גולני. אבו-בכר, בן 49 מהכפר יעבד, התגורר במבנה שממנו הושלכה האבן שפגעה בבן יגאל.

בחקירת שב"כ עלה כי הוא השליך את האבן מגג ביתו בליל האירוע בחודש שעבר. המחבל נעצר על-ידי חבריו של בן יגאל לסיירת גולני שעות ספורות לאחר המעשה, אך הכחיש את מעורבותו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "אני רוצה לשבח את צה"ל, השב"כ וזרועות הביטחון על שתפסו את הרוצח השפל של עמית בן יגאל ז"ל. אני נתתי הנחייה להרוס את ביתו של המרצח הזה. מי שמנסה לפגוע בנו - ידנו משגת אותו, במוקדם או במאוחר. בשנים האחרונות אתם רואים שזה במוקדם".

שר הביטחון בני גנץ אמר: "כוחותינו שמו את ידם על המחבל השפל שהרג את לוחם סיירת גולני, עמית בן יגאל ז׳"ל. אני מקווה שתפיסת המחבל הארור, תנחם את הוריו של עמית, אותם פגשתי לפני שבוע, ולו במעט. מי שיפגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל - ישלם על כך מחיר כבד. נגיע לכל אחד ובכל מקום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו