בני גנץ
בני גנץ צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ ייפגש היום (שלישי) עם ראשי מועצת יש"ע כחלק ממאמץ נוסף לרכך את התנגדותם לתוכנית הריבונות הכוללת הכרה במדינה פלסטינית.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ גינה את הפגישה המתוכננת, "‏גנץ ייפגש היום עם כל מועצת יש״ע, בהרכב מלא: האנשים שהשקיעו את המאמץ הכי גדול כדי שלא ייבחר. אין ספק שבעקבות הזחילה לביבי והרפיסות בעניין הסיפוח, הם יצביעו לו בהמוניהם בפעם הבאה. אגב, גנץ לא טרח להיפגש עם הארגונים המתנגדים לסיפוח ומייצגים את רוב הציבור, בוודאי את ציבור בוחריו".

במקביל, העיתון אל-ראי אליום שיוצא לאור בלונדון, דיווח כי שר הביטחון גנץ עשוי לבקר בעמאן כחלק מביקור פרטי.

נתניהו עצמו נועד ביום ראשון בערב עם חלק מראשי הרשויות ביהודה ושומרון, כחלק מהליך ההתייעצות שלו בנוגע למתווה החלת הריבונות ביהודה ושומרון. במהלך הפגישה אמר ראש הממשלה כי ארה"ב טרם נתנה אור ירוק להחלת הריבונות.

הוא הסביר את המחלוקת סביב תכנית המאה וטען, "כל מה שנדרש מאיתנו בתכנית זו הסכמה עקרונית למשא ומתן עם הפלסטינים. האמריקאים קוראים לזה מדינה פלסטינית - אנחנו לא קוראים לזה ככה".

"האמריקאים עדיין לא נתנו אור ירוק להחלת הריבונות על חלקים מיהודה ושומרון. בהחלט ייתכן שבסופו של יום נחיל ריבונות על אחוזים נמוכים מאלו שמדובר עליהם", הוסיף נתניהו.

לדבריו, יש דיון עם האמריקנים כמה מהשטח סביב המובלעות יסופח, ויש כוונה לערב את ראשי הרשויות בתהליך שרטוט מפות הריבונות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו