מרוקו היהודית: "כמעט כל יום הלוויה"

במהלך החודשים האחרונים נספו כ-250 איש מהמגיפה, 13 מהם נמנים עם בני הקהילה היהודית.

תגיות: מרוקו
מיכל לוי , י"ז בסיון תש"פ

מרוקו היהודית: "כמעט כל יום הלוויה" -ערוץ 7
מרוקו
צילום: ISTOCK

קהילות יהודיות רבות בעולם כבר החלו לסכם את השפעתה ותוצאותיה של הקורונה על חברי הקהילה. וכמו במקומות רבים בעולם, גם במרוקו נדמה שהנגיף הכה בשיעורים גדולים בקהילה היהודית המקומית.

במהלך החודשים האחרונים נספו כ-250 איש מהמגיפה, 13 מהם נמנים עם בני הקהילה היהודית. זהו מספר גבוה ביותר ביחס לקהילה היהודית המונה בסך הכל כאלפיים איש, לעומת האוכלוסיה הכללית המונה כ־ 35 מיליון תושבים.

"המכות נפלו עלינו האחת אחרי השניה. היו ימים שבהם כמעט כל יום היתה פה הלוויה של אחד מבני הקהילה שנפטר מקורונה. זה קרה לנו למרות שהקהילה שלנו קטנה מאוד", אמר השבוע חבר הקהילה היהודית.

ההערכה בקרב הקהילה היא שההדבקה ההמונית היתה במסיבת פורים גדולה שבה השתתפו מאות מהם, בהם רבים שנכחו כמה ימים לפני כן בחתונה בה נכח חולה קורונה.

נשיא הקהילה היהודית במרוקו, סרג' ברדוגו, אמר כי "המלך ואנשיו עזרו לנו מאוד במתן טיפול רפואי הולם ובכל מה שהיינו צריכים. אנחנו מודים למלך מאוד ומתפללים שמגיפת הקורונה תיפסק לגמרי".

האבידה הקשה ביותר לקהילה היהודית במרוקו היתה פטירתו של הרב שלום איידלמן זצ"ל, שליח חב"ד בקזבלנקה, ממנהיגיה הרוחניים של יהדות מרוקו, שפעל במשך עשרות בשנים למען יהודי המדינה, תלמיד חכם מופלג ורב פעלים לתורה יהדות וחסידות.

הרב איידלמן לקה בנגיף הקורונה וביו"ט שני של פסח, השיב את נשמתו ליוצרה. הלווייתו התקיימה עוד ביו"ט שני במרוקו בהתאם להלכה.