הרב רפי פרץ במכתב לשרים: העבירו את משרדי הממשלה לירושלים

השר רפי פרץ בפנייה לשר התקשורת הנדל ולשרה לענייני אסטרטגיים פרקש-הכהן: "העבירו את משרדכם לירושלים".

ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, פנה לשר התקשורת יועז הנדל ולשרה לנושאים אסטרטגיים אורית פרקש-הכהן, בבקשה להעביר את משרדיהם לירושלים.

"בשנים האחרונות נעשו ניסיונות להעברת יחידות של משרד התקשורת מתל אביב לירושלים, אולם אלה טרם צלחו", כתב פרץ בפתח מכתבו להנדל.

''סבורני, כי החודשים האחרונים, בהם מתמודד העולם כולו עם משבר גלובלי המחייב ריחוק חברתי, הוכיחו לכולנו כי ניתן לנהל, לפעול ולקדם, גם ללא סמיכות פיזית והתקופה בה אנו חיים מאפשרת פלאים טכנולוגיים המקלים עלינו ליצור קשר, גם ממרחק. אודה לך אם תפעל למקם את כל יחידות משרדך בירושלים, לצד מוסדות השלטון המרכזיים של ישראל".

לשרה לנושאים אסטרטגיים והסברה פרקש הכהן, כתב פרץ: "במהלך כהונת הממשלה הקודמת פעל המשרד מתל אביב, לאור בקשת הנהלת המשרד הקודמת להתחשב בצורך בשיתופי פעולה עם גופים השוכנים בה, וממנה הוא ממשיך לפעול גם כיום.

''אני מאמין, כי ישנה חשיבות רבה לכך שהמשרד ימשיך לפעול, לארח מובילי דעה מהעולם ולהוביל תהליכים גלובליים מעיר הבירה, שכן מיקום משרדי הממשלה בבירה הוא מסר חשוב לעולם, לכשעצמו. אודה לך אם תבחני מחדש את מקום מושבו של המשרד בירושלים, לצד מוסדות השלטון המרכזיים של ישראל", הוסיף יו"ר הבית היהודי.