אחי כידון
אחי כידון צילום: דובר צה"ל

אני סמל ירין (ישועה) קרסנטי, לוחם בשייטת ספינות הטילים ומשרת באח"י כידון, בפלגה 32.

בשנה האחרונה אח"י כידון שהתה בהספנה. הספנה היא תקופה בה הספינה עוברת תהליך תיקון, חידוש ושידרוג שמטרתו להכין את הספינה לפעילות מיטבית ומבצעית עם הציוד המתקדם ביותר כדי לשמר את כשירותה המבצעית. כחלק מהתהליך נשארתי כדי לסייע בטיפול הספינה במהלך ההספנה.

במסגרת זו אני וחברי הלוחמים שמשרתים גם הם על אח״י כידון, סייענו בשיפוצה ושידרוגה. זהו שינוי גדול מאוד מהשגרה המבצעית אליה היינו רגילים.

היום, שנה אחרי תחילת התהליך, חברי ואני מבינים את המשמעות והחשיבות שעומדת מאחורי פעילותינו. תקופת ההספנה היא ההזדמנות שלנו כלוחמים להכיר ולהעריך את העבודה סביב הספינה עד הגעתה למים, להכיר את המעטפת ואת כל האנשים והתפקידים שפועלים על מנת שספינתינו תעמוד כנגד כל אתגר שהים יציב.

חוויה שזכורה לי לטובה היא אווירת השבת שלנו יחד. סגרנו כל צוות הספינה שבת ביחד בשביל הגיבוש. הספינה היא כמו הבית השני והצוות הוא ממש משפחה, אנחנו אפילו קוראים אחד לשני ״אח״, זו בדיחה פרטית שלנו. בסוף השבוע אנחנו אוהבים לנוח ביחד ולהתגבש, לשחק במשחקי קופסה, חלק שרים וחלק מנגנים ושומרים על אווירה טובה ומהנה. הכי כיף לעבוד ולשרת לצד החברים הטובים ביותר.

לקראת סיום ההספנה אוחד כל הצוות, שהתחלק לספינות שונות בשייטת, וגובש מחדש לאיוש כל מוצבי הספינה.

בשלב זה אנחנו מתחילים ב״הספנה רטובה״ - הורדת ספינת הטילים למים. אנו מבצעים את השיפוצים האחרונים ובודקים את המערכות, ולאחר מכן יוצאים ל-12 הפלגות שמטרתן לאשר כי הספינה כשירה לחזור לפעילותה המבצעית. במקביל, גם צוות הלוחמים עובדים על פעילותם וכשירותם כצוות לוחמה מבצעי, ומנצלים את תקופת ההספנה כדי לחזור על החומר המקצועי ולחדד את ההסמכות על מנת שנהיה מוכנים לכל תרחיש. לקראת הירידה למים אנחנו גם מתאמנים בתדירות גבוהה יותר, ועושים התנסויות בסימולטורים כך שנהיה הכי מקצועיים שנוכל להיות.

אני מחכה לחזור לרציפים עם חבריי לשייטת ובנתיים מנצל כל הזדמנות בין העבודות והלימודים כדי להתגבש עם הצוות המקצועי והמשפחתי שלי.

אח"י כידון תמיד תהיה לי ולעוד רבים כבית.

ירין קרסנטי
צילום: דובר צה"ל
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו