"רחוק מהעולם"
אורית מרק אטינגר תפרסם שיר ביום האזכרה של אביה

ביום האזכרה של הרב מיכי מרק הי"ד תפרסם בתו אורית שיר שכתבה ושרה. פגשנו אותה ביום הצילומים לקליפ שילווה את השיר.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

אורית מרק אטינגר, בתו של הרב מיכאל (מיכי) מרק הי"ד ואחותו של שלומי מרק ז"ל, תפרסם בשבוע הבא שיר שכתבה ושרה.

השיר "רחוק מהעולם" יתפרסם ביום שלישי אור לכ"ה סיוון, יום השנה הרביעי לאביה שנרצח בפיגוע ירי בכביש 60 סמוך לעתניאל.

פגשנו אותה בחוף הים, בשיאו של יום צילום לקליפ המלווה את השיר, שם סיפרה מרק אטינגר על המסר העולה מהשיר שכתבה. "זה שיר שכביכול נוגד אותי באיזה שהוא אופן", אמרה לערוץ 7. "אני הרי תמיד מדברת על איך לקום מכל דבר, ועל זה שתמיד צריך לקום ופתאום השיר שאני מוציאה הוא שיר כואב ועצוב מאוד, אז זה נראה סותר. אך בעצם זו בדיוק הנקודה".

לדבריה, "בסוף כל אדם חווה בחייו געגוע ואובדן. אין אדם כמעט שלא חווה געגוע למישהו שכבר איננו, ובשיר הזה המסר שלי הוא בעצם, יש כאב וצריך לדעת להיות בו, לכאוב, לא להכחיש ולהתעלם אלא לתת לו את המקום שלו".

"אבל גם כשאתה במקום הכואב תמיד להשאר בתקוה ש'כל צעד הוא בדרך אל האור' כמילות השיר שלי, שזו בעיניי המהות וזו האמונה שלי. לדעת להיות בכאב אבל ממנו לקום ולהמשיך בכל הכח", כך מרק אטינגר.

עוד אמרה, "ברור שעם השיר שלי אני רוצה לגעת בכל אדם. אבל כן, באנשים שאיבדו, ובן אדם שמתגעגע לאנשים אז שהוא ישמע את השיר הזה וזה יתן לו תחושה שהרבה אנשים מרגישים את זה ולדעת שזה בסדר, אבל משם להמשיך למרות הכול".

מרק אטינגר ביקשה להודות למי שסייעו לה להוציא את השיר שלה לפועל. "יהונתן אבידני שהפיק לי את כל השיר ולסתיו בגר שגם עזר בעבודה על השיר", אמרה. "כמובן לבעלי שהלחין את השיר וגם בקליפ שאני עושה עם אנשים טובים, שניאור אנטבי שהוא הבמאי והתאורן זושה קפלן".

לסיכום אמרה: "אני מרגישה שהשיר הזה הוא שיר שלי, אבל הוא עם הרבה נגיעות של הרבה אנשים טובים, וככה הוא יכול לגעת בהרבה אנשים כי הוא מכיל בתוכו כל כך הרבה".