עמיטל בראלי
עמיטל בראלי צילום: יהודה גרובייס

ארגון חותם שיגר היום (שלישי) מכתב לשר הכלכלה עמיר פרץ בדרישה שיסתייג ממסמך ששלחה רשות התחרות בו ביקרה את דרישות הכשרות של הרבנות הראשית לישראל.

לדברי ארגון חותם, המסמך הכיל מידע שגוי בנושא מוצרי חלב מיובאים ואף היווה חדירה לתחום אחריות של גוף ציבורי אחר.

כפי שפורסם, לפני כשבועיים רשות התחרות ביקרה את נהלי הכשרות של הרבנות הראשית במסמך שפורסם לציבור בו נטען כי דרישת הרבנות לכשרות מחמירה במוצרי חלב מקשה על היבוא ומפחיתה תחרות.

בתגובה שלח מנכ"ל ארגון חותם עמיטל בראלי, מכתב לשר הכלכלה עמיר פרץ, הממונה על רשות התחרות, בדרישה שיתקן את הליקויים במסמך ואך שיביע הסתייגות מהתנהלותה של רשות התחרות

במכתב ששלח בראלי לשר הכלכלה הוא כתב: "המסמך מתאר בקצרה את ההיסטוריה ההלכתית באשר לכשרות מוצרי חלב שמקורם בחלב שנחלב על ידי מי שאינם יהודים. דא עקא, שניכר שהכתיבה נעשתה בצורה רשלנית ועל ידי מי שאיננו מבין בתחום, תוך ערבוב מושגים שונים ('חלב נוכרי', 'אבקת חלב נוכרי') והתעלמות ממושגים משמעותיים אחרים (כמו 'גבינת נוכרי'). ניכר שלכותבי המסמך אין את הידע והכלים המקצועיים כמו גם את ההתמחות הנדרשים בנושא".

לדבריו, "עצם כתיבת המסמך ופרסומו הנם התערבות בוטה של גוף ציבורי בתחום שאיננו בסמכותו כלל ועיקר, וניסיון לקבוע עמדות עבור גוף ציבורי אחר- הרבנות הראשית לישראל".

"בסיומו של המסמך מובאת המלצת כותביו באשר לשינוי דרישות הכשרות של הרבנות הראשית", המשיך בראלי. "זוהי התנהלות יהירה שאינה מקובלת כלל וכלל, שגוף ציבורי, ימליץ במסמך שמפורסם לציבור, בתחום שאין לו כל הבנה בו, לגוף ציבורי אחר שהינו המומחה והסמכות בתחום, בוודאי ובוודאי כאשר אפילו לא שמעו את עמדת אותו גוף".

לכן כתב, "אנו מבקשים את התערבותך הדחופה לתקן לאלתר את הליקויים והנזקים שנגרמו בחיבור מסמך זה ופרסומו, ואת הבעת הסתייגותך מהתנהלותה של רשות התחרות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו