אביאל נחליאל, מנהל פעילות ארצית 'קו לחיים'

לרגל שבוע הערבות ההדדית בציונות הדתית, שוחחנו עם אביאל נחליאל, מנהל פעילות ארצית בתנועת 'קו לחיים', שסיפר לערוץ 7 על הליווי והסיוע לילדים ובוגרים נכים הסובלים מסרטן, ניוון שרירים ומחלות קשות נוספות.

"אנחנו רוצים שאנשים יראו בן אדם נכה לא ירתעו ממנו ולשלב אותם בחברה הבריאה", אמר נחליאל. "אנחנו מתעסקים בשלושה דברים עיקריים. הדבר הראשון זה שיפור חייהם של ילדים עם צרכים מיוחדים. כל הפעילות שלנו מתבססת על מתנדבים מקסימים מהציונות הדתית שבאים בהתנדבות מלאה לכל המערך פעילויות האדיר שלנו", סיפר.

"הדבר השני זה הצלת חיים. אנחנו מגייסים כספים בקמפיינים מיוחדים לאנשים שצריכים ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל, שקופת החולים בישראל לא ממנת".

עוד אמר, "הנושא השלישי של קו לחים זה נושא התרופות שהן לא בסל הבריאות תרופות והן נורא יקרות. אנחנו מספקים אותן לחולים ללא עמלות".

"כל הנושא הזה וכל מה שאנחנו דוגלים בו בקו לחיים זה שינוי פני הנכה בחברה הישראלית. אנחנו רוצים שאנשים יראו בן אדם נכה ולא ירתעו ממנו", סיכם.

קו לחיים - תנועה חברתית שמעניקה מענה לילדים הסובלים מנכויות מורכבות ותסמונות נדירות. עמוד התווך של התנועה נשען על מאות בני נוער ואזרחים המתנדבים בארגון ומשתלבים במערך הסיוע היומיומי למען החולים והנכים בישראל. לאורך השנים הצטרפו לתנועה עשרות אלפי אזרחים, בני נוער, בעלי מקצועות חופשיים ואנשי ציבור אשר שותפים לדרך ולהצלחת התנועה. ''קו לחיים'' מחכה לכם, לחצו כאן כדי לפתוח את הלב