הנהג העיד: "לא נרדמתי - התעלפתי"

נפתח משפטו של נהג האוטובוס אלכסנדר לייבמן המואשם בגרימת מותם של ארבעה נוסעים בתאונה ליד נתב"ג לפני חצי שנה.

ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

הנהג העיד: "לא נרדמתי - התעלפתי"-ערוץ 7
זירת התאונה
צילום: אביב הרץ/TPS

בבית המשפט בפתח תקווה נפתח היום (שלישי) משפטו של אלכסנדר לייבמן, נהג בחברת 'אגד' המואשם בגרימת מוות ברשלנות של ארבעה נוסעים בתאונה קשה שאירעה דצמבר 2019.

באתר 'ישראל היום' דווח כי לייבמן הואשם בפתח המשפט בגרימת מותם של ורוניקה פיליפ, היילי ויינברג, יוסף קהלני וברטה שוורץ ז"ל לאחר שהתנגש עם האוטובוס בתחנה סמוך לנתב"ג.

הוא טען באמצעות עורך דינו כי אינו האשם בתאונה. "הנאשם כופר בכתב האישום. טענת הנאשם שהוא התעלף ולכן האוטובוס סטה. הסטייה לא קרתה בשל מחדל שלו אלא בשל כך שהוא התעלף", אמר עורך הדין.

בכתב האישום נטען כי "ב-22 לדצמבר 2019 בשעה 13:30 נהג הנאשם באוטובוס בקו 947 מכיוון חיפה לכיוון ירושלים, נסיעה שאמורה הייתה להימשך כשלוש שעות, אך התארכה והתעכבה. הנאשם הגיע לתחנת האוטובוסים המרכזית בירושלים רק בשעה 18:09 ומיד החל להעמיס נוסעים ולצאת לדרך חזרה מירושלים לחיפה – כל זאת מבלי שהקפיד על הפסקה, כמתחייב לפי תקנות התעבורה ולפי נהלי חברת אגד".

עוד נאמר כי "בנוסף, באותו יום לא הקפיד הנאשם לשתות ולאכול בצורה סדירה. בשעה 19:30 לערך נהג הנאשם בכביש 40 מכיוון דרום לצפון. בהתקרבו לקילומטר 283 נסע הנאשם בנתיב הימני ביותר, לכיוון ישר, מבין 3 נתיבים, סטה שמאלה לנתיב השמאלי ביותר, שמיועד לפניה שמאלה בלבד, וחזר וסטה ימינה לנתיב הימני ביותר".

כתב האישום ממשיך ומתאר את התאונה: "מיד לאחר מכן עבר הנאשם את השול הימני, עלה על המדרכה ופגע בתחנת אוטובוס, שאינה נמנית על תחנות קו 947. כתוצאה מהפגיעה חדר גג התחנה אל חלקו הקדמי-ימני של האוטובוס, גרם למותם של ארבעה נוסעים ולפציעתם של כעשרה נוסעים נוספים".