קריאות "תומך טרור" לעבר משפחת דוואבשה

עימות סוער בין מקורבי עמירם בן אוליאל ובן בני משפחת דוואבשה בסיום דיון הטיעונים לעונש במשפט דומא. הפרקליטות דרשה 3 מאסרי עולם.

רפאל לוי , י"ז בסיון תש"פ

בבית המשפט המחוזי מרכז התקיים היום (שלישי) שלב הטיעונים לעונש במשפטו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

בדיון דרש נציג הפרקליטות מבית המשפט לגזור על בן אוליאל שהורשע בשלושה מעשי רצח את העונש הקבוע בחוק, שלושה מאסרי עולם.

בתום הדיון אמרה אשתו אוריין, "חבל לי שהתיק הגיע לגזר דין כי בעלי לא עשה את זה, בחרו אותו בתור קורבן והוא כבר יושב יותר מארבע וחצי שנים, אחרי עינויים קשים שהוא עבר ועובר מידי יום. מנסים לשבור אותו ולסגור את התיק הזה. חבל שמשפחת דוואבשה לא קיבלו צדק ולא העמידו לדין את מי שרצח אותם".

עו"ד יצחק בם אמר, "זה לא פשוט לטעון לעונש בתיק שאני מאמין שהנאשם בו לא היה צריך להיות מורשע. שמענו היום בקשב רב ובאמפתיה רבה את העדויות לעונש של הסבא והדוד, רק חבל לי מאוד שהסבא דוואבשה שכח לספר לבית המשפט שבתו הייתה חברה בארגון טרור, התאחדות בלתי מותרת המסונפת לחמאס. חבל מאוד שהדוד שכח לספר לבית המשפט שהוא תמך למשל ברוצחי שלושת הנערים ובמעשי טרור נוספים".

לדבריו, "אכן לפעמים גם תומכי טרור נפגעים ממעשים קשים. אני לא יודע מי ביצע ההצתה, ליבי ליבי עם הנפגעים גם אם הם היו תומכי טרור".

ביציאה מהאולם קראו בני משפחת אוליאל ופעילים קריאות "תומך טרור" לעבר נאצר דוואבשה, דודם של בני משפחת דוואבשה, שבדיון הובאו ראיות לתמיכתו במעשי טרור.