אשר נשיא יחטא

כבוד הנשיא, פנית עורף וסטרת ללחיים של כל אותם האומללים – "אין שום מחלה ואין צורך בטיפולים", קבעת בגאווה, ולאלפים קברת את התקווה

דוד וכטל , י"ז בסיון תש"פ

דוד וכטל
דוד וכטל
עצמי

ומה עם אלו שלא יכולים להשמיע קול?

אין לדעת אם מדובר באלפים בודדים, עשרות אלפים, או שמא אף יותר. מכל מקום, אין ספק שהם חיים לצידנו בכל מקום. 

המשא הכבד רובץ אך ורק על ליבם, אנשים כמוהם לא ישתפו ולא יצפו לאמפתיה; גם אם לרגעים קצרים המועקה נעלמת, מהר מאוד היא שבה ולא נותנת להם מנוחה.

לא, הם לא זכו לפרסומאים ויח"צנים שינהלו עבורם קמפיין רועש ויהפכו אותם ללהיט חם; להם אין דגל להתכנס תחתיו ולא מצעד ססגוני ומושקע בו האמת שלהם תוּבַּע; אף אמן לא התנדב לשיר את שירם ואף לא קרן זרה אחת מוכנה לממן את מאבקם; ובפוליטיקה? אפילו חברי הכנסת הדתיים מפוחדים, דוממים, מתעלמים ונמנעים מלהשמיע את זעקתם. 

ועדיין, בליבם ישנה תקווה. 

תקווה שיכול להיות אחרת, שישנו אור בקצה המנהרה, תקווה שיהיה מי שיורה להם דרך, מי שימצא תרופה למחלתם ויציל אותם מנטייתם ההרסנית. 'בטוח שיש סיכוי לחיות חיים נורמליים', הם מקווים ומאמינים, 'לא יכול להיות שהמוצא היחידי לחיינו מסתכם באפשרות לקנות ילד במזרח', הם וודאיים. 

ואתה כבוד הנשיא, פנית עורף וסטרת על לחיים של כל אותם האומללים – "אין כאן שום מחלה ולכן אין שום צורך בטיפולים", קבעת בגאווה, ולאלפים רבים קברת את התקווה. 

רוב רובם של אלו שנטייתם המינית סוטה מהדרך הנורמלית מתפללים לצאת מהצרה בה הם נמצאים. רוב רובם רוצים לחיות בשלום עם המסורת שלהם, לשמח את הוריהם, להקים משפחה יחד עם אישה, ללדת ילדים ולא לייבא מהמזרח. רוב רובם עדיין רואים במשכב זכר מעשה מושחת, יִצְרי ופראי, מעשה אגואיסטי שאין לו שום פירות; מעשה שהוא זכר לעולם עתיק ופרימיטיבי, כזה שבגללו בא מבול לעולם. 

למי אתה חושב את עצמך, כבוד הנשיא, מי שַׂמְך להיות זה שיכבה לאותם אלפים את ניצוץ התקווה ויכריע את עתידם. שער בנפשך מה עבר בראשם של אלפי תלמידים במערכת החינוך בשומעם את הדיבורים המייאשים שלך. חשוב לרגע, כמה הם היו רוצים לשמוע מאנשים מבוגרים גם סוג שונה של אמירות. כמה הם היו מעוניינים להיפגש בכיתות התיכונים עם נציגי ארגונים מזן אחר. לא אלו ששוטפים את מוחם של התלמידים והמורים בשנים האחרונות, מכחישים את רגשותיהם ומספרים להם שבעצם 'הכול טוב', זוהי אינה נטייה סוטה ואין שום טעם או צורך לנסות לטפל בה. אותם האומללים כבר לא מסוגלים לשאת את הצביעות והטמטום, לשמוע פעם נוספת את הדקלומים הריקים על כך ש'טיפולי המרה' הם התערבות גסה ולא אחראית בנפש האדם, בזמן בו דוחפים אנשים מסכנים לבצע בגופם ניתוחים הרסניים לשינוי מין. 

"אשר נשיא יחטא" – "אשרי הדור שהנשיא שלו נותן לב להביא כפרה על שגגתו, קל וחומר, שמתחרט על זדונותיו". חדל לך אדוני הנשיא מחזרה קופית על הגיגיהם המנותקים של 'אנשי הרוח' באירופה, הרפה לרגע מהדבקות האוטומטית בכל ה'אמיתות' הפוסט מודרניות, שים לב לאן אותן 'אמיתות' לקחו אותם, לאן הן כבר לוקחות אותנו. עזוב לרגע קט שיקולים של פופולריות, הבט על הנפשות המיוסרות, אל תסגור בפניהם את הדרך והושט להם עזרה.