ימינה: מי שיתנגד להתגברות הוא שמאל

ימינה בעקבות פסיקת בג"ץ: "נגמרו התירוצים. יש רוב מובהק בכנסת בעד פיסקת ההתגברות. אנחנו מצפים לראות את החלטתה של מפלגת הליכוד".

ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

ימינה: מי שיתנגד להתגברות הוא שמאל-ערוץ 7
בכירי ימינה - שקד, בנט וסמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימינה מבהירים הערב (שלישי) כי יקדמו כבר בימים הקרובים את חקיקת פסקת ההתגברות כפתרון לפסילת חוק ההסדרה.

"הגשנו את פסקת ההתגברות לחקיקה. מי שיתמוך הוא ימין. מי שיתנגד הוא שמאל", נמסר מטעם הסיעה.

בימינה הוסיפו, "נגמרו התירוצים. יש רוב מובהק בכנסת בעד פסקת ההתגברות. אנחנו מצפים לראות את החלטתה של מפלגת הליכוד. בלי סיפורים. בעד או נגד".

גורמים בסיעה ציינו הערב כי ימינה תדרוש מחר מיו"ר הקואליציה לעלות את החוק שהגישה איילת שקד של פסקת ההתגברות להצבעה כבר בשבוע הבא.

בימינה הזכירו כי חברי הכנסת של הסיעה ושרת המשפטים דאז היו אלו שקידמו את חקיקת חוק ההסדרה למרות ווטו שהטיל בעניין ראש הממשלה.

מנגד, שקד לקחה כבר אז בחשבון את האפשרות שבג"ץ יפסול את החוק וכשרת משפטים קידמה גם כלים מנהליים להסדרת ההתיישבות אותם ניתן יהיה ליישם במידה והחוק יפסל.

בתוך כך בכיר בליכוד אמר היום (שלישי) כי "לא נתפשר גם במחיר משבר, כחול לבן תצטרך להסכים לחוקק את חוק ההסדרה" - כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. בליכוד הגיבו מוקדם יותר כי "מצער שבית המשפט התערב ופסל חוק חשוב להתיישבות ולעתידה. נפעל כדי לחוקק את החוק מחדש". בכחול לבן אמרו כי "חוק ההסדרה הוא לא חוקי. נדאג שפסיקת בג"ץ תמומש".

נוסף לעימות בין כחול לבן לליכוד על החוק, מפלגתו של ראש הממשלה פתחה בעימות נוסף הערב - מול בית המשפט העליון. מהליכוד נשלח מכתב לבג"ץ לפני זמן קצר, ובו איום מרומז: ביטול הסדר ראש הממשלה החליפי יוביל להליכה לבחירות נוספות.

יו"ר הכנסת יריב לוין התייחס לפסילת החוק ואמר כי "בית המשפט העליון רמס היום שוב, כמנהגו הפסול, את הדמוקרטיה הישראלית ואת זכויות האדם הבסיסיות של רבים מאזרחי ישראל. בית המשפט העליון צועד בצעדי ענק לעבר משבר חוקתי שלא היה כמותו בישראל. הכנסת לא תחריש עוד נוכח הפגיעה המתמשכת בסמכויותיה ובמעמדה״.