"חפשו מקורות מימון אחרים"

החלטת ההתאחדות לכדורגל להעמיד את בית"ר ירושלים לדין בגין הסתננותם של 2 אוהדים לאצטדיון טדי אמש, הביאה את בית"ר לתקוף בחריפות

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בסיון תש"פ

"חפשו מקורות מימון אחרים"-ערוץ 7
בית משפט. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

חלם זה כאן. תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף הודיע היום (שלישי) כי החליט להעמיד את בית"ר ירושלים לדין, הסיבה: פריצתם והסתננותם של שני אוהדים ליציע אמש במשחק התיקו מול מכבי ת"א שהתקיים באצטדיון טדי שבבירה במסגרת המחזור ה-3 של הפלייאוף העליון, בדקה ה-61.

כזכור, כניסתם של אוהדים נאסרה על ידי מנהלת הליגות בכדורגל ועל פי המתווה שגיבשה יחד עם משרדי הבריאות והספורט, ואמש הודיע עו"ד רשף כי הוא מעמיד את קבוצות הפועל ת"א, מכבי ת"א ומכבי חיפה לדין בגין אותן עבירות אך הפרופורציות הן אחרות לחלוטין.

בעוד התל אביביות חגגו עם אלפי אוהדיהן, הפועל בסיום הניצחון על בית"ר ירושלים ומכבי בסיום הניצחון על מכבי חיפה, ועשרות אוהדי מכבי חיפה פרצו את האצטדיון, אמש בבירה היו אלו שני אוהדים בלבד שנתפסו תוך זמן קצר.

זאת ועוד, מי שאחראית על מניעת התקהלויות וכניסת אוהדים לתחומי המגרש זו משטרת ישראל וכוחות האבטחה של האצטדיונים כששוב נראה שזו מפשלת בגדול, על אף שהתהדרה בכך שהיא זו שעצרה את שני האוהדים הסוררים של בית"ר אמש לאחר שזוהו על ידי צוות האבטחה באצטדיון.

בנימוקו להעמיד את בית"ר לדין כתב עו"ד רשף כי מדובר "בהתנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים" - זאת למרות שמדובר היה בשני אוהדים בלבד ובטח שלא בהתקהלות אסורה.

בבית"ר כמובן קיבלו את הזימון לדיון בכעס רב ובצדק לנוכח ההרגשה שבכל הקשור אליהם היד קלה על ההדק.

"בהחלטה שגויה מיסודה, החליט תובע ההתאחדות להעמיד אותנו לדין למרות שהעניין מצוי בטיפול של רשויות החוק", נכתב בהודעת בית"ר שכבר הגישה תלונה במשטרה נגד אותם שני האוהדים בגין השגת גבול והשחתת רכוש.

בבית"ר מתחו ביקורת על משטרת ישראל שלא בפעם הראשונה בשבוע האחרון לא מצליחה לעשות את עבודתה בכל הקשור לשמירה על ההנחיות ושמירת הסדר בקרבת אצטדיונים ובאירועי הספורט כולם. "על הסדר מחוץ לאצטדיון אחראית משטרת ישראל ומוטב כי ההתאחדות תבין את מצב הקבוצות ותיתן כתף לתהליך בו כולנו נמצאים".

לסיום אמרו בבית"ר, "אנו מציעים להתאחדות לחפש מקורות מימון אחרים לתקציב השוטף שלה".

בהתאחדות לכדורגל הציגו ניתוק מוחלט מהשטח כשאמרו כי מלבד העובדה שמדובר על "תגובה לא ראויה ולא עניינית של בית״ר ירושלים בעקבות העמדתה לדין", מועדון הכדורגל הירושלמי הוא זה שאמור לפעול בכדי למנוע את כניסת האוהדים למשחקים. לא המשטרה וכוחות האבטחה להם משלמים כסף רב, אלא המועדון כולו, בכבודו עצמו.

"מאבק אדיר התנהל במטרה להשיב את הכדורגל הישראלי לפעילות מתוך דאגה לנזק הכלכלי והספורטיבי העצום שעלול להיגרם לקבוצות הליגות המקצועניות. לפיכך, מצופה מהן לעשות כל שביכולתן כדי למנוע כניסת אוהדים סוררים לאצטדיונים. ההתאחדות לכדורגל תעשה כל שלאל ידה כדי למגר תופעות מעין אלה", נכתב בהודעת ההתאחדות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il