מסע הלוויתו של ג'ורג' פלויד התקיים היום (שלישי) ביוסטון בארצות הברית, שם בילה את מרבית חייו.

מאות בני אדם ביניהם בני משפחתו של פלויד וכמה מחבריו הקרובים השתתפו בהלוויה שהועברה בשידור חי.

הכומר מיה ק. רייט פתחה את הטקס ואמרה כי זהו "רגע של חיבוריות. זהו רגע שבו אלוהים כינס אנשים מכל העולם כדי לחבר אותנו סביב חייו של אחינו ג'ורג' פרי פלויד".

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, ג'ו ביידן, נשא דברים בשיחת וידאו ואמר "אנחנו לא יכולים להתעלם מגזענות, מניצול סיסטמתי שמהווה מטרד לחיים האמריקניים".

ביידן הזכיר את ג'יאנה, בתו בת ה-6 של פלויד. "אני יודע שיש לך הרבה שאלות, מותק. אף ילד לא צריך לשאול שאלות שיותר מדי ילדים שחורים נאלצו לשאול במשך דורות. למה? למה אבא נעלם?".

הלוויתו של פלויד מתקיימת שבועיים לאחר מותו, שנגרם כתוצאה מחניקה של השוטר דרק שובין שלחץ את ברכו על צווארו מעל לשמונה דקות. בינתיים, הופיע שובין עצמו באמצעות וידאו לדיון בבית המשפט במינסוטה לאחר שהוא מואשם ברצח מדרגה שניה.

במהלך הדיון בן 11 הדקות לא אמר שובין בן ה-44 מילה, והוא ישאר במעצרו בבית הכלא במינסוטה. השופטת ג'ניס רדינג קיבלה את בקשת התביעה להטיל ערבות של 1.25 מיליון דולר על שובין או לחילופין מיליון דולר עם תנאים נלווים, ולפיהם יתחייב שובין לשמור על החוק, להופיע בפני בית המשפט בכל הדיונים העתידיים, ולהפקיד את כלי הנשק שלו.

התובע הכללי של מינסוטה, מתיו פרנק, טען כי "חומרת ההאשמות, כמו גם כוחה של דעת הקהל, הפכו את אפשרות הימלטותו של שובין לסבירה ביותר במידה וישוחרר".