השחקן הפר בידוד - הקבוצה נקנסה

אחרי שהתריעה מספר פעמים, החליטה מנהלת ליגת העל בכדורסל לקנוס את הפועל ת"א ב-30 אלף שקלים בשל הפרת בידוד של שחקנה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בסיון תש"פ

השחקן הפר בידוד - הקבוצה נקנסה-ערוץ 7
כדורסל (ארכיון)
ישי קרוב

הנענשת הראשונה. זה לא סוד שלשחקנים הזרים של ליגת העל בכדורסל קשה לשמור על החוקים ובעיקר על ההנחיות שגיבשו משרדי הבריאות התרבות והספורט יחד עם מנהלת הליגה, מתוך מטרה לשוב ולחדש את עונת 2019/20 של הכדורסל הישראלי.

לאחר שהקלו ואישרו במשרד הבריאות את הבאת משפחות השחקנים מחו"ל לישראל, נותרו השחקנים עם קושי אחד מרכזי בכל הקשור למתווה שגיבשה מנהלת הליגה בכדורסל עם משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט - חובת הבידוד הבייתי.

ביקורת רבה נמתחה מצידם של שחקני ליגת העל בכדורסל, בעיקר אלו הזרים כלפי חובת הבידוד מחוץ לשעות האימונים והמשחקים, כשחלק מהם אף אמרו במפורש כי לא יצליחו לעמוד בכך ויפרו את הבידוד.

בעוד שניים משחקניה הזרים של הפועל ירושלים הרימו ידיים ועזבו את המועדון, שניים משחקני מכבי ת"א נצפו מפרים את הבידוד בסוף השבוע שעבר. בעקבות הפרתם של אלה, החליטו במנהלת הליגה לקנוס את הקבוצות ששחקניהן יפרו את הבידוד הביתי והיום (שלישי) זה כבר בוצע.

היה זה כאשר שחקנה של הפועל תל אביב, ג'ורדן המילטון נצפה ותועד מפר את הבידוד הביתי המופרך כשיצא לחנות נעליים. המילטון שרשם העונה 18 הופעות בשורות האדומים, ב-17 מהן פתח בחמישייה והעמיד ממוצע של 15.7 נקודות במשחק יחד עם 6.8 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים, הביא לקבוצתו האדומה מת"א קנס כספי של 30,000 שקל, זאת על פי ההחלטה שהעבירו בסוף השבוע שעבר.

כעת במנהלת מקווים כי העונש המרתיע יעשה את העבודה ובכך יביא לעמידתם של כל השחקנים, זרים וישראלים כאחד, במתווה שגובש, כל זאת 10 ימים לפני מועד חידוש העונה של הכדורגל הישראלי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il