טוביה ינאי ויסמן הי"ד
טוביה ינאי ויסמן הי"דצילום: מתוך הפייסבוק

בית המשפט הצבאי לערעורים גזר היום (רביעי) מאסר עולם על המחבל בן ה-14 שרצח את ינאי ויסמן הי"ד בפיגוע דקירה בסניף 'רמי לוי' בשער בנימין לפני ארבע שנים.

בפסיקה קיבלו השופטים את ערעור התביעה הצבאית שדרשה את החמרת העונש, לאחר ששני מחבלים אחרים בחולייה נשפטו למאסר עולם ול-35 שנות מאסר.

לפני כשבועיים תבע אבי אביטל שנפצע בפיגוע את הרשות הפלסטינית ב-20 מליון שקלים.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים נכתב, "הרשות הפלסטינית חרתה על דגלה להרבות בטרור ובנפגעים והיא עושה זאת במרץ. היא תומכת ומממנת מפגעים בני עוולה לאחר שהיא מעודדת אותם מינקות לפעולות אלו ולכן מוטלת עליה אחריות ישירה לניסיון הרצח של התובע".

יעל וייסמן מתוך האזכרה של מכינת ידידיה

המחבל שרצח את ויסמן הי"ד, תכנן מבעוד מועד, עם שני מחבלים נוספים, לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים במתחם המסחרי בשער בנימין. חברי החוליה הצטיידו בסכינים והגיעו למקום במטרה לבצע את הפיגוע.

חברי החוליה פצעו תחילה באורח קשה את אבי אביטל שהיה במתחם ולאחר מכן דקרו למוות את סמ"ר טוביה ינאי ויסמן הי''ד, אשר נאבק בגבורה עם המחבלים וסיכל את המשך הפיגוע ועל כך קיבל צל"ש מפקד פיקוד המרכז על אומץ ליבו והדוגמה האישית שהפגין במהלך הפיגוע.

עמותת ״משפחה אחת״ מסרה בתגובה "מרצחים אינם צריכים לראות אור יום ולשבת בכלא כל חייהם. העמותה וראת לממשלת ישראל לחקוק בהקדם האפשרי את החוק למניעת העברת הכספים למשפחות המחבלים שמעבירה הרשות הפלשתינית. רוצחיו של ויסמן הי״ד, הם ההוכחה הכואבת שמחייבת את החלת החוק הזה".