חורשה בשומרון לזכר החייל שנפל

אביו של עמית בן יגאל ביקש לנטוע עץ בשומרון להנצחת בנו שנהרג מפגיעת אבן. ראש המועצה יוסי דגן: "בשבילו ננטע חורשה"

ערוץ 7 , י"ח בסיון תש"פ

דגן עם אביו של עמית בן יגאל הי"ד
דגן עם אביו של עמית בן יגאל הי"ד
צילום: דוברות

רס"ל עמית בן יגאל הי"ד נגע במדינה שלמה כאשר הגן בגופו על חבריו לצוות ונהרג בפעילות מבצעית בכפר יעבד בשומרון.

במהלך השבעה הגיע ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן לנחם את הוריו של עמית שביקשו לנטוע בשומרון עץ לזכרו. דגן אמר בתגובה, "עמית הגן עלינו, על השומרון, ננציח את זכרו עם חורשה מול הכפר בו נהרג".

יוסי דגן מסביר את ההחלטה להקמת החורשה. "עמית היה חייל אמיץ, שהגן בגופו על תושבי מדינת ישראל בכלל וצפון השומרון בפרט. הפעולה בה נהרג הייתה פעולה ללכידת מיידי אבנים ובקבוקי תבערה על הכביש לכיוון הישובים מבוא דותן וחרמש. הוא נרצח על ידי מחבל בן בליעל שהוסת גם על ידי הרשות הפלסטינית. אלה יוסיפו דם ורוע ואנו נוסיף חיים וצמיחה. החורשה שתקום מסמלת את כל הטוב שיש בעם ישראל ובעמית שפניהם לבנייה ועשיית טוב ולא להרס ודם".

נאווה, אימו של עמית, ציינה את הסימליות בהקמת החורשה. "ביום שישי שקדם לנפילתו, נפגש עמית עם אביו בגן שעשועים קרוב לבסיס בו שירת. הוא מאוד התחבר לטבע ואהב ילדים, מרגיש שילוב מנצח שמאפיין אותו".

"יש חשיבות גדולה מאוד להקמת חורשה במקום הזה", הוסיף ברוך האב השכול. "הסיירת יחד עם הבן שלי נכנסו לכפרים כדי להגן על המתיישבים כדי שיוכלו לקיים חיים סדירים. חשוב לנו שהחורשה תשרת את האוכלוסייה המקומית וגם את החיילים שיגיעו לשם. עמית אהב את השומרון ויותר מכך אהב את תושבי השומרון שאותם כינה מלח הארץ".