נפתלי בנט:
משוכנע שנתניהו לא יבצע את הסיפוח

"אני בא לשרת את העם שלי. לא היה שום וויכוח, שום מו"מ. פעם אחת היינו בזום וזהו. נתניהו לא רצה אותנו", אמר שר הביטחון לשעבר.

ערוץ 7 , י"ח בסיון תש"פ

משוכנע שנתניהו לא יבצע את הסיפוח-ערוץ 7
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, התראיין הערב (רביעי) באולפן "המהדורה המרכזית" ונשאל מדוע החליט להישאר מחוץ לממשלה.

"נתניהו לא רצה אותנו. לא היה רגע של משא ומתן", אמר שר הביטחון שעבר. כשנשאל האם לדעתו הסיבה היא הקרע האישי בינו לבין ראש הממשלה ענה בנט: "זה גדול עליי כבר הסיפורים של איך נתניהו מרגיש כלפינו, כל כך הרבה שנים. אני בא לשרת את העם שלי. לא היה שום וויכוח, שום מו"מ. פעם אחת היינו בזום וזהו".

"הוא הציע 3 תיקים קטנים, לא מעניין אותי", המשיך בנט. "אנחנו לא רצינו תיקים לענייני כלום, שיירות, אאודי, לא מעניין. אנחנו רוצים להיות בממשלה שאנחנו משפיעים בה. לא היה רגע של הצעה ממשית, לא רצה אותנו משפיעים. בינתיים קמה ממשלה שמנה ומנופחת ולא ממשלת ימין. אין לנו מה לחפש שם".

"ממשלת החיים עצמם לא מטפלת בחיים עצמם", הבהיר בנט. "המחדל הכי גדול של הממשלה הוא שיש מיליון מובטלים, כי הממשלה לא נערכת לגל השני, והם יהפכו להיות מובטלי קבע. הכי חשוב לדאוג לפרנסה של בני אדם".

"הממשלה לא מקימה מערך בדיקות. בחורף נראה משהו שלא ראינו, 1000 איש ביום עם תסמיני שפעת, הקורונה והשפעת יתערבבו. הדרך היחידה לטפל בזה זה על ידי מערך בדיקות".

"ישבתי שם בקבינט הקורונה והגעתי למסקנה שהבעיה היא שהצמד גנץ נתניהו, אף אחד לא ניהל עסק, ובגלל זה הם מרשים לעצמם פשוט לזלזל במגזר הפרטי", המשיך בנט. "הם מקבלים את המשכורת שלהם כל חודש. סוגרים תחבורה ציבורית סתם. אפשר להכפיל את עצמנו פי שניים שבע פעמים ולא נתמוטט. מה זה ההיסטריה? במקום מסיבות עיתונאים, לכו תתחילו לעבוד".

בנט כלל לא מאמין שריבונות הולכת לקרות כאן, "כשאני רואה את נתניהו מדבר על זה כל כך הרבה, אני משתכנע שהוא לא יעשה את זה. הוא אמר שיחיל ריבונות על כלל יהודה ושומרון - אני בעד ריבונות, אני מתנגד התנגדות נחרצת להקמת מדינת טרור פלסטינית בלב ישראל. אם זו המורשת של נתניהו וגנץ הצמד חמד - נילחם נגד מדינה פלסטינית בכל הכוח".

"למדנו לקח. מה שאני רואה מנתניהו זה שהוא השתמש וזרק ולא רק זה, הוא זרק את כל הציבור הימין האידיאולוגי. לקח את הקולות, אמר נרסן את מערכת המשפט, נקים כלכלה חופשית נחיל ריבונות. בסוף העביר את המשפטים לניסנקורן, הפקרות בשלטון החוק".

מהליכוד נמסר בתגובה: "בנט סירב לכל הצעה ועוד קודם לכן סירב להמליץ על נתניהו כמועמד על הרכבת הממשלה הוויכוח היה רק על כיסאולוגיה".