ראש העיר בת ים צביקה ברוט פיטר את נציגת מרצ מתפקיד יו"ר מועצת העיר

ראש העיר צביקה ברוט פיטר את קטי פיאסצקי לאחר שרמזה כי הגיש תלונה נגד הפגנת להט"ב. ברוט: ''להשמצות יש מחיר''.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תש"פ

ראש העיר בת ים צביקה ברוט פיטר את נציגת מרצ מתפקיד יו"ר מועצת העיר-ערוץ 7
צביקה ברוט
צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט פיטר אמש (רביעי) את יו"ר מרצ בבת ים, קטי פיאסצקי, מתפקידה כיו"ר מועצת העיר.

ברוט פיטר את פיאסצקי בעקבות ציוץ שפרסמה בטוויטר, בו רמזה כי ברוט הגיש תלונה במשטרה נגד נציגי קהילת הלהט"ב שהפגינו ליד ביתו.

"יוצאת עכשיו מתחנת משטרת בת ים", צייצה פיאסצקי. ''ליוויתי חברים שזומנו לחקירה כי 'העזו' להפגין מתחת לבית של ראש העירייה על הדרת הקהילה הגאה בעיר. רוצים לנחש מי הגיש את התלונה? אותו אחד שתיכף ישחק אותה אביר זכויות האזרח ויציע לחלץ אותם כדי לגרוף רווח פוליטי".

ברוט טוען כי מעולם לא הגיש תלונה בנושא ואף הודיע למשטרה כי הוא מבקש שלא לפעול נגד המפגינים. "להשמצות יש מחיר", אמר ראש העיר. ''הודעתי לפני זמן קצר ליו"ר מרצ, קטי פיאסצקי, על פיטוריה מתפקידה כיו"ר מועצת העיר, לאחר שהפיצה דיווח כזב לפיו פעלתי נגד הפגנה שבוצעה מתחת לבניין בו אני מתגורר.

"יו"ר מרצ יודעת כי פניתי למשטרה וביקשתי שלא לפעול נגד המפגינים. אני מאמין שזכות ההפגנה חשובה מאוד, ואלחם למען זכותם של המפגינים להפגין. הקמתי את הקואליציה הרחבה שלנו בבת-ים כדי לאחד את העיר ולמנוע פילוגים. מי שאינו מגלה נאמנות לדרך הזו, לא יוכל לצעוד יחד איתנו", הוסיף צביקה ברוט.

פיאסצקי מסרה בתגובה: "הנחתי שהציוץ שלי לא ימצא חן בעיניי ראש העיר. אני רואה בחומרה את סתימת הפיות ואת ההפחדה המזעזעת של תושבי העיר. החקירה שנפתחה כנגד נשים וגברים ערכיים ואמיצים, שפועלים למען זכויות הקהילה הגאה, היא קנטרנית ומיותרת".