הקדרית והיוצרת חנה פולק הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה.

פולק היתה בעלת סטודיו בכפר האומנים אניעם שברמת הגולן. היא למדה קדרות במכללת תל-חי ובמשך למעלה מ-35 שנים יצרה כלים שימושיים בעלי אופי כפרי ונעימים למראה.

יעל אליה מדי, תושבת יונתן ברמת הגולן שהיתה בעלת מסעדה באניעם, ספדה לפולק: ''היינו שכנות לעסקים במשך 9 שנים, דלת ליד דלת, היא הייתה אישה גדולה מהחיים, גדולה בעוצמות שלה, גדולה בכשרון והיצירתיות, היה לה גם קול גדול שהיא לא חששה להשמיע אותו, לא פעם כעסה עלינו והעירה הערות בטונים לא נעימים, אבל למחרת היא חייכה עם בוקר טוב מלטף ואמיתי וחברי".

אליה מדי סיפרה בפייסבוק: ''אהבתי אותה, בשל מי שהייתה, אשת שיחה עם חוכמת חיים, היו לנו הרבה שיחות קפה על אוכל, היא העריכה אוכל טוב והיתה גאה בילדים שלה המסעדנים, דברנו על הילדים והעסקים ועל כפר האמנים, היה לה כל כך חשוב שהכפר יצליח ויתרומם ויהיה מלא באנשים".

מכל הארץ הגיעו לקנות את הכלים של חנה פולק. ''כשחלתה ופתאום נעלמה לתקופה, היה לי מאוד עצוב, קשה לראות אישה כל כך חזקה ועוצמתית נחלשת , סובלת , מרזה, הגלריה שהייתה כל כך אהובה וחשובה לה כבר לא הייתה פתוחה כל יום כתמיד, לא ראיתי אותה מאז שעזבתי את הכפר, אבל לפני פסח היא התקשרה אלי ודברנו קצת, הייתי בטוחה שהיא תנצח את המחלה הארורה הזאת, כי חנה הייתה אישה מנצחת, אבל גם אלופים לפעמים מפסידים, יהיה זכרה ברוך", הוסיפה אליה מדי.

ישראל אשד שהכיר את חנה פרסם ספלים שרכש מפולק. ''לזכרה של חנה פולק. כל כך אהבנו לבוא לסטודיו ותמיד יצאנו עם משהו. את הספלים הענקיים לקפה של הבוקר עשתה במיוחד בשבילי. יהי זכרה ברוך", כתב אשד בפייסבוק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו